+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
Hlídání ceny
Stříbrná Ruthenium mince pozlacení Brémští muzikanti Golden Enigma 2017 Standard
2 390 Kč vč. DPH
Stříbrná Ruthenium mince pozlacení Brémští muzikanti Golden Enigma 2017 Standard
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná Ruthenium mince pozlacení Brémští muzikanti Golden Enigma 2017 Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004462
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Nominál: 20 EUR
Průměr: 32.5 mm
Hmotnost: 18 g
Materiál: 925/1000 Ag, 24 Kt Au, Ru
Provedení: Standard
Hrana: vroubkovaná
Emise: 2016
Náklad: 2 000 ks
Emitent: Německo

Zobrazit mince v sérii "Golden Enigma"

Edice "Golden Enigma" - Brémští muzikanti - Ruthenium

Exkluzivní pozlacená stříbrná mince netradičně pokovená rutheniem, vydaná v roce 2017 v sérii "Golden Enigma" a ražená o váze 18 g v ryzosti nejčistšího stříbra, je věnována lidové pohádce bratří Grimmů, Brémští muzikanti.

Rub mince zachycuje pozlacený motiv postav z pohádky - osla, psa, kočku a kohouta. Motiv obklopují nápisy "BREMER STADTMUSIKANTEN", "GRIMMS MÄRCHEN". Líc mince zobrazuje státní znak Německa obklopený nápisy "BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND", rokem vydání, ryzostí a nominální hodnotou. Ruthenium bylo objeveno roku 1844 v sibiřské platinové rudě, je velmi vzácné a patří do skupiny lehkých platinových kovů. Způsobuje neobvyklé černé zabarvení a zvyšuje odolnost a tvrdost.

Mince je dodávaná ve čtvercové plastové kapsli v dárkové krabičce spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 2 000 ks pro celý svět.

Brémští muzikanti

V pohádce se postupně sejdou čtyři přestárlá zvířátka, jichž se chtěli jejich majitelé zbavit, protože už jim nemohla sloužit. Zvířátka se se svým osudem nechtěla smířit, a tak od svých pánů utekla.

Nejprve utekl osel a rozhodl se, že půjde do města Brémy a stane se muzikantem. Cestou potkal naříkajícího psa, který měl podobný osud, a tak se vydali do Brém spolu. Cestou ještě přibrali kočku a kohouta. Když padla noc, zvířátka se uložila v lese pod jedním stromem, jen kohout si vylezl na špičku. Odtud zahlédl světýlko a protože byla zvířátka vyhladovělá, vydala se k onomu domu. Když k němu dorazila, okna byla vysoko, a tak se zvířátka postavila jeden na druhého – oslík, na něj pes, na psa kočka a na vrchol zvířecí pyramidy kohout, aby se podívala dovnitř.

V domě byla banda loupežníků a pořádali velkou hostinu. Zvířátka se rozhodla loupežníky vyhnat, a tak se dala do "hraní", neboli velkého rámusu, jak každý uměl. Osel hýkal, pes vyl atd. Loupežníci se vyděsili a prchli do lesa. Zvířátka se tak najedla a uložila se v domě ke spánku: kočka na horký popel do krbu, pes ke dveřím, osel na smetiště a kohout na střechu.

Loupežníkům to ale nedalo, a když byl klid, vyslali jednoho na průzkum. Ten vešel do setmělého domu a vydal se ke krbu, aby si zapálil oheň. Jenže ve tmě spatřil svítící oči kočky, která se na něj vrhla a podrápala ho. Vyděšený loupežník se dal na ústup a u dveří zakopl o psa, který se mu zakousl do nohy. Jak zmateně vybíhal ven, narazil na osla, a ten ho nakopl. Loupežník se s obrovským řevem vrátil ke svým druhům do lesa, kde jim vylíčil, že ho napadla strašná čarodějnice s obrovskými drápy, nožem (kousnutí od psa) a pak ho ještě praštila kyjem (oslí kopanec). Loupežník totiž ve tmě nic neviděl. Loupežníci se už do domu nevrátili a zvířátka tam žila spokojeně až do smrti. Do města Brémy se už nevydala.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.