+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná půlkilová investiční medaile Statutární město Liberec 2017 Standard

Stříbrná půlkilová investiční medaile Statutární město Liberec 2017 Standard
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná půlkilová investiční medaile Statutární město Liberec 2017 Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 35 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 24 950 Kč
Poštovné od: 149 Kč
Kód produktu: 004287
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Stříbrná pamětní medaile
Průměr: 90 mm
Hmotnost: 500 g
Ryzost: 999/1000 Ag
Provedení: Standard
Hrana: hladká s číslováním
Autor averzu: Jan Petr, DiS.,
Irena Hradecká, DiS., Jakub Matouš
Autor reverzu: MgA. Miroslav Schovanec, DiS.
Emise: červen 2017
Náklad: pouze 48 ks
Ražba: Česká Mincovna

Statutární města

Domovem České mincovny je Liberecký kraj, jehož srdcem je severočeský Liberec. Vedle krajského sídla je jedním z 26 statutárních měst České republiky, a tak mu náleží stříbrná medaile o hmotnosti jedné poloviny kilogramu, která je součástí investičního cyklu České mincovny.

Historie Liberce sahá až do 13. století a od samého počátku v něm žili nejen čeští osadníci, ale také kolonisté z Německa. Původně byl znám pod německým jménem Reichenberg, tedy „Bohatá hora“, a to i přesto, že zpočátku žádným zvláštním bohatstvím neoplýval. To se však rychle změnilo a Liberec se na několik staletí stal centrem textilní výroby. Místní usedlíci se nejprve věnovali pěstování lnu a plátenictví, později přešli ke zpracování ovčí vlny a lukrativnímu soukenictví. Téměř v každém domě se vyráběly látky. Ty za třicetileté války oblékaly celou armádu Albrechta z Valdštejna a v časech Rakouska (mimo jiné díky manufakturám Liebigovy dynastie) učinily z Liberce jedno z nejvýznamnějších měst monarchie. Po druhé světové válce na tradici navázal slavný podnik Textilana, příchod 21. století ale místní textilní průmysl těžce zasáhl. Liberec toho však nabízí mnohem více než jen látky – je moderním centrem správy, kultury, sportu, obchodu i vzdělání, domovem více než 100 tisíc obyvatel a pátým největším městem České republiky!

Medailérka Irena Hradecká, DiS., si jako ústřední motiv averzní strany medaile vybrala novorenesanční budovu liberecké radnice, z jejíhož balustrádového balkonu k Liberečanům promlouvali František Josef I., Edvard Beneš i Václav Havel. Další výtvarník Jakub Matouš, DiS., pak zpracoval letecký pohledem na městské centrum a oba dva výtvarné prvky skloubil dohromady Jan Petr, DiS. Autorem reverzní strany medaile, která nese mapu statutárních měst České republiky je MgA. Miroslav Schovanec, DiS.

Úctyhodná není jenom hmotnost investiční medaile, ale také její emisní náklad – světlo světa spatří pouhých 48 číslovaných kusů!Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.