+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná pozlacená mince Inner Nature: Medvěd grizzly 5 Oz 2019 Proof

Stříbrná pozlacená mince Inner Nature: Medvěd grizzly 5 Oz 2019 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná pozlacená mince Inner Nature: Medvěd grizzly 5 Oz 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 20 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 12 900 Kč
Poštovné od: 129 Kč
Kód produktu: 005440
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Pětiuncová stříbrná mince 2019
Nominál: 50 CAD
Průměr: 62,25 mm
Hmotnost: 157,6 g (5 Oz)
Ryzost: 999.9/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Autor: Caitlin Lindstrom-Milne
Emise: 2019
Náklad: pouze 750 ks
Ražba: Kanadská královská mincovna

Zobrazit mince vydané v sérii "Inner Nature"

Inner Nature: Grizzly

Exkluzivní stříbrná pozlacená mince vydaná Kanadskou královskou mincovnou v roce 2019 ve špičkové kvalitě proof z nejčistšího 99,99% stříbra o váze 5 Oz. Motiv mince je věnovaný obyvateli Severní Ameriky - medvědu Grizzly (Ursus arctos horribilis). Jedná se o první minci série "Inner Nature".

Na rubu mince vypracovala kanadská umělkyně a návrhářka tetování Caitlin Lindstrom-Milne dvojitý obraz medvěda grizzlyho a jeho přirozeného životního prostředí. Stříbrná podoba medvěda kontrastuje na pozlaceném pozadí. Medvěd je zachycen s otevřenou tlamou v okamžiku, kdy se snaží ulovit lososa. Tato část obrazu zaznamenává obrovskou sílu zvířete. Druhá část je zakomponována jako vnitřní obraz do jeho těla a vykresluje vodopád se vzdálenými horami a skály vyčnívající z řeky - zdroj jeho potravy v podobě lososů. Divoká krajina je projekcí jeho vnitřní přirozenosti (Inner Nature), hlubokého vztahu k přírodě a kořisti. V pozadí i pod motivem jsou znázorněny kosočtverce ozdobené violkou kanadskou. Nad motivem jsou texty "CANADA", "2019" a pod ním nominální hodnota "50 DOLLARS". Motiv doplňují iniciály autorky "CL-M".

Líc zobrazuje na pozlaceném pozadí stříbrný portrét britské královny Alžběty II. od Susanny Blunt a nápisy "ELIZABETH II", "D.G. REGINA" a iniciály autorky "SB" .

Mince je dodávaná v dárkové krabičce spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 750 kusů pro celý svět!

Medvěd grizzly
Medvěd grizzly nebo také medvěd stříbrný, medvěd hnědý severoamerický žije v hornatých oblastech Severní Ameriky. Jeho jméno je odvozeno z anglického slova "grizzled" - šedovlasý, protože jeho srst v odstínech černé, hnědé a béžové má převážně šedobílé konečky. Jedná se o samotářská zvířata, která se v období tření lososů stahují k břehům řek, potoků a jezer. Ryby jsou v jeho jídelníčku velmi důležité, protože mu dodávají velmi potřebné tuky. Mimo sezónu lososů se živí především rostlinami a plody, jen příležitostně velkými savci, mršinami a drobným hmyzem. Při přípravě k zimnímu spánku jsou schopni nabrat až 180 kg. Jejich úloha je také velmi důležitá při udržení ekosystému. Vylučovaná konzumovaná semena plodů mají lepší podmínky pro klíčení. Lesy při pobřeží řek získávají ze zbytků ulovených lososů přísun dusíku. Medvěd grizzly patří mezi ohrožené a chráněné druhy žijící převážně v přírodních rezervacích.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Nabídka týdne