+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
Hlídání ceny
Stříbrná mince Rozloučení se slovenskou korunou 2008
2 550 Kč vč. DPH
Stříbrná mince Rozloučení se slovenskou korunou 2008
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince Rozloučení se slovenskou korunou 2008


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 000380
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka - informování o dostupnosti produktu

Uveďte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile budeme mit toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky je pouze informativní a nijak Vás nezevazuje k objednávce.Stříbrná pamětní mince
Nominál: 1000 SK
Průměr: 50 mm
Hmotnost: 62,207 g
Ryzost: 999/1000 Ag,
Hrana: hladká s vlysem
Provedení: Proof
Emise: prosinec 2008
Náklad: 22000
Autor: Karol Ličko
Emitent: Národní banka Slovenska

Jedinečná příležitost vlastnit poslední stříbrnou pamětní minci vydanou v nominální hodnotě slovenských korun. Jde o ražbu velkorozměrové stříbrné mince.

V ceně této stříbrné mince je i tmavě modrá dárková krabička spolu s certifikátem Slovenské mincovny.

1000_sk_stribrna_mince_2008_box

Líc mince

Na líci mince je v středě mincového pole zobrazená budova sídla Národní banky Slovenska. Na obou stranách jsou hvězdy a jejich fragmenty symbolizující členství Slovenska v Evropské unii. Mezi hvězdami vlevo nahoře je značka programu Společné měny Evropy, znázorňující evropskou hvězdu a symbol eura. Na horním okraji mince je v opise název státu SLOVENSKÁ REPUBLIKA. Na spodním okraji je umístěný státní znak a letopočet 2008.

Rub mince

Na rubu mince jsou na pozadí stylizovaného symbolu eura zobrazené fragmenty motivů pěti slovenských oběhových mincí. Označení nominální hodnoty mince 1000 Sk je ve dvou řádkách v pravé části mincového pole. Na horním okraji mince je v opise text SLOVENSKÁ KORUNA, při spodním okraji jsou letopočty platnosti slovenské koruny jako peněžní jednotky ve Slovenské republice 1993 - 2008. Značka Mincovny Kremnice MK je vlevo dole spolu s iniciály autora Karola Lička.

Národní banka Slovenska

Národní banka Slovenska (NBS) je centrální bankou Slovenska. Vznikla 1. ledna 1993, 1000_sk_stribrna_mince_2008_stone po rozpadu Československa na základně zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska. Ten také určuje její postavení, pravomoci a úlohy. NBS je nezávislou institucí, její základní funkcí je udržování stability slovenských cen. Vykonává také dohled nad slovenským finančním trhem, řídí a udržuje množství peněz v oběhu atd. Sídlí v moderní budově Bratislavě, na Slovensku má dalších osm regionálních poboček.

Budova Národní banky Slovenska je se svými 111 metry nejvyšší budovou Bratislavy, potažmo i celého Slovenska. Tato moderní stavba byla otevřena 23. května 2002. Má celkem 33 nadzemních a 3 podzemní patra, dopravu mezi nimi zajišťuje 23 výtahů. Díky svým parametrům se stala jednou z dominant Bratislavy. Budova svým designem, ale i technickým vybavením patří mezi supermoderní kancelářské budovy 21. století a obdržela prestižní ocenění Stavba roku 2002.

Máte-li zájem o tuto stříbrnou pamětní minci Rozlúčka so slovenskou korunou (nominál 1.000,-Sk), přečtěte si článek, který se tématicky dotýká právě tohoto titulu.


Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.