+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince První flotila 2 Oz 2018 Proof

5 500 Kč vč. DPH
Stříbrná mince První flotila 2 Oz 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince První flotila 2 Oz 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005027
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní mince
Nominál: 5 NZD
Průměr: 55 mm
Hmotnost: 62.2 g (2 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Emise: 2018 ks
Náklad: 788 ks
Země původu: Niue

The First Fleet

Precizní stříbrná mince vydaná státem Niue v roce 2018 ve špičkové kvalitě proof o váze 2 Oz (62,2 g) v ryzosti nejčistšího 99.9% stříbra, je věnovaná 230. výročí vylodění první námořní flotily na pobřeží Austrálie.

Na rubové straně mince je obraz velitelské lodi HMS Sirius. V kruhu ho doplňuje vyobrazení dalších 10 lodí, které se koloniální mise První flotily účastnili. Každá loď je označena svým jménem: Lady Penrhyn, Alexander, Charlotte, Borrowdale, Fishburn, Friendship, Golden Grove, Scarborough, Prince of Wales, HMS Supply a HMS Sirius. Na pozadí vlajky Velké Británie umístěné ve spodní části mince je uveden rok přistání expedice "1788" a pod ním je nápis "THE FIRST FLEET".
První flotila sestávající z 11 lodí odplula z Portsmouthu v Anglii 13. května 1787 pod vedením admirála Královského námořnictva Arthura Phillipa. Cílem mise bylo založení trestanecké kolonie, ta se tak stala prvním evropským osídlením Austrálie. Flotila sestávala ze dvou lodí královského námořnictva, tří obchodních lodí a šesti trestaneckých lodí, na kterých bylo přepraveno mezi 1000 až 1500 odsouzených, námořníků, důstojníků, civilistů a velké množství zásob. Z Anglie se flotila plavila na jihozápad přes Rio de Janeiro, dále na východ do Kapského Města a přes Jižní ledový oceán do Botanického zálivu na východním pobřeží Austrálie. Výprava přistála mezi 18. a 20. lednem 1788 po 250 až 252 dnech plavby. 26. ledna 1788 byla vyhlášena kolonie Nový Jižní Wales a guvernérem byl jmenován admirál Phillip. Tento den se stal australským národním svátkem, Dnem Austrálie.

Lícní strana nese tradiční portrét britské královny Alžběty II. od Ian-Rank Broadleyho s nápisy "ELIZABETH II", "NIUE", rokem vydání, údajem o hmotnosti a ryzosti a nominální hodnotou.

Mince je dodávána v luxusní, dřevěné krabičce s číslovaným certifikátem věrohodnosti, v limitovaném nákladu pouze 788 kusů pro celý svět!Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.