+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince Milan Rastislav Štefánik - 100. výročí úmrtí 2019 Proof

1 150 Kč vč. DPH
Stříbrná mince Milan Rastislav Štefánik - 100. výročí úmrtí 2019 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince Milan Rastislav Štefánik - 100. výročí úmrtí 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005415
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní mince
Nominál: 10 EURO
Průměr: 34 mm
Hmotnost: 18 g
Ryzost: 900/1000 Ag, 100/1000 Cu
Provedení: Proof
Hrana: s popisem "VÝZNAMNÁ OSOBNOSŤ SLOVENSKÉHO NÁRODA"
Emise: 25. 04. 2019
Náklad: 10 000 ks
Autor: akad. soch. Ivan Řehák, Mária Poldaufová
Ražba: Mincovna Kremnica
Emitent: Národní banka Slovenska

Tuto minci vám nabízíme ve dvou kvalitách provedení:

ikona_proof ikona_standard

Milan Rastislav Štefánik – 100. výročie úmrtia

Exkluzivní stříbrná mince vydaná na Slovensku Mincovnou Kremnice v roce 2019 ve špičkové kvalitě proof o váze 18 g je věnovaná 100. výročí úmrtí Milana Rastislava Štefánika.

Na rubu sběratelské euromince je vyobrazen portrét Milana Rastislava Štefánika, v pravý části mincovního pole doplnění dvouplošníkem typu Caproni, na jehož palubě Milan Rastislav Štefánik v roce 1919 zahynul. V horní části mincovního pole jsou v opisu letopočty jeho narození "1880" a úmrtí "1919", které jsou od sebe odděleny tečkou. V levé části mincovního pole jsou v opisu jména "MILAN RASTISLAV" a pod portrétem je příjmení "ŠTEFÁNIK". Stylizované iniciály autora rubové strany akad. soch. Ivana Řeháka "IŘ" jsou u pravého okraje mince.

Na líci sběratelské euromince je jako symbol vyjádření státotvorných aktivit Milana Rastislava Štefánika vyobrazen - český lev s korunou na hlavě a slovenským znakem na hrudi z malého státního znaku Československé republiky v kompozici s mapou Československé republiky. V pravé části mincovního pole je státní znak Slovenské republiky, nad kterým je ve dvou řádcích označení nominální hodnoty "10 EURO". Název státu "SLOVENSKO" je v opisu u horního okraje mince. Pod ním je letopočet "2019". U dolního okraje mince je v opisu nápis "VERIŤ • MILOVAŤ • PRACOVAŤ". Značka Mincovny Kremnica, státní podnik, kterou tvoří zkratka "MK" umístěná mezi dvě razidla, a stylizované iniciály autorky lícní strany Marie Poldaufovej "MP" jsou pod kompozicí.

Mince je dodávaná v limitovaném nákladu pouze 10 000 kusů pro celý svět!

Milan Rastislav Štefánik (21. 7. 1880 - 4. 5. 1919), vědec, vojenský pilot, diplomat a ministr války Československé republiky, patří k nejvýznamnějším osobnostem Slovenských dějin. Působil jako astronom v observatoři v Meudonu u Paříže, odkud uskutečnil mnohé vědecké expedice. V roce 1912 získal francouzské občanství. Začátkem první světové války byl mobilizován a v roce 1915 zařazen na vlastní žádost do letecké školy. Jako pilot dělal výzvědné i stíhací lety a byl průkopníkem vojenské meteorologie. V červnu 1918 byl povýšen na brigádního generála z titulu mise u československé armády, o jejíž vznik se zasloužil. Úspěchy dosahoval i jako diplomat. Informoval o těžkém postavení Slováků v Uhersku a pro myšlenku společného státu Čechů a Slováků získával zahraniční státníky. Společně s Tomášem Garriguem Masarykem a Edvardem Benešem vedl československý zahraniční odboj a zasloužil se o vznik první Československé republiky.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Nabídka týdne