+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince Cipísek 2017 Proof

Stříbrná mince Cipísek 2017 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince Cipísek 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 15 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 950 Kč
Poštovné od: 99 Kč
Kód produktu: 004285
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Stříbrná pamětní mince
Nominál: 1 NZD
Průměr: 30 mm
Hmotnost: 10 g
Ryzost: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Autor: Irena Hradecká, DiS.
Emise: červen 2017
Náklad: 500 ks
Emitent: Niue
Ražba: Česká Mincovna

O loupežníku Rumcajsovi

Kdo by neznal řáholeckého lapku Rumcajse, jeho krásnou ženu Manku a jejich synka Cipíska. Věřili byste, že jejich příhody baví malé i velké diváky už 50 let? To se přece musí oslavit. A jak jinak než stříbrnou pamětní mincí!

Dobrosrdečnou loupežnickou rodinku stvořil spisovatel Václav Čtvrtek – její příběhy vyprávěl prostřednictvím několika sérií televizního večerníčku a řady knih. Mezi jeho další hrdiny patří například forman Šejtroček, hajný Robátko či švec Kuba a jeho milá Stázina. Co mají všechny tyto pohádkové postavičky společného? Město Jičín, kde se odehrávají jejich vyprávění a kde Václav Čtvrtek žil jako malý kluk: „To bylo v čase první světové vojny, když mě maminka odvezla s mladším bratrem k dědovi do Jičína. Návštěva trvala celé čtyři roky. Já tenkrát byl právě ve věku, kdy se člověku otvírají oči pro svět. Pokládám za své velké osobní štěstí, že jako kmotřička přitom stálo krásné město Jičín. Už nikdy a nikde jsem pak neviděl věž vyšší, než je Valdická brána, zahradu zelenější, než byla ta dědečkova, a koutek tajemnější, než je poustka v Libosadu. Byla to proto snadná volba, když jsem po letech uvažoval o tom, kde mají bydlet mé pohádky. Psal jsem je a píšu z dětských vzpomínek na Jičín…"

Některé ze zážitků Václava Čtvrtka se jistě odrážejí také v dobrodružstvích loupežnického synka Cipíska. Ten si na reverzní straně mince zvesela vykračuje po lese Řáholci – v botkách, které pro něj vyrobil Rumcajs, původním povoláním švec. Averz mince pak nese profil a jméno panovnice Alžběty II., rok emise mince 2017 a nominální hodnotu 5 DOLLARS (NZD) – tj. atributy tichomořského ostrova Niue, který České mincovně propůjčuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí.

Cipískova stříbrná mince je třetí a poslední emisí z pohádkové minisérie – má své místo ve sběratelském albu, které je součástí mincí věnovaných Rumcajsovi.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Co Vás zajímalo