Nominál: 200 Kč
Průměr mince: 31 mm
Síla mince: 2,4 mm
Hmotnost: 13 g
Materiál a Ryzost: 900 Ag. 100 Cu.
Kvalita provedení: Standard
Hrana: vroubkovaná
Náklad emise: 13 500 ks
Autor: ak.soch. Zbyněk Fojtů
Rok vydání: 16.11.2005
Ražba: Česká Mincovna
Líc mince
V levé a spodní části mezikruží je na lícní straně mince umístěn v neuzavřeném opisu název státu "ČESKÁ REPUBLIKA", v horní části mezikruží je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky "200 Kč" a vpravo od něj značka mincovny. Jednotlivé texty jsou z obou stran ohraničeny tečkami. Ve středu mince jsou umístěna heraldická zvířata ze státního znaku České republiky ve štítech (moravská orlice vlevo, český lev nahoře uprostřed, slezská orlice vpravo pod ním), které částečně přesahují na mezikruží, a Mohyla míru.
Rub mince
Na rubu mince je v horní části mezikruží opis "SLAVKOV AUSTERLITZ", ve spodní části letopočty "1805" a "2005". Podobně jako na lícní straně mince jsou letopočty ohraničeny tečkami, tečka je i mezi slovy názvu místa bitvy. Ve středu mince jsou na pozadí dobové mapy bojiště umístěny znaky tří císařů (zleva znak francouzského císaře Napoleona, znak rakouského císaře Františka I., znak ruského cara Alexandra I.) ve stejným štítech jako heraldická zvířata na líci. Štíty se znaky rovněž částečně přesahují na mezikruží. Při horním okraji středu mince jsou iniciály autora výtvarného návrhu.
200. výročí bitvy u Slavkova
Bitva u Slavkova , známá též jako „Bitva tří císařů“, proběhla 2. prosince 1805 poblíž Slavkova u Brna. Stanula zde armáda Francouzského císařství v čele s císařem Napoleonem Bonaparte proti armádě spojenců (tzv. III. koalice), jimiž byli Rusko v čele s carem Alexandrem I. a Rakousko pod vrchním velením císaře Františka I. Je to jedna z nejznámějších bitev, které proběhly na území Moravy a měla dalekosáhlé důsledky na uspořádání státních celků v celé tehdejší střední Evropě, zejména v římskoněmecké říši.
Přestože Napoleon řídil bitvu z návrší Žuráň (286 m n. m.) (dnes v katastru obce Podolí v okrese Brno-venkov) a František I. s carem Alexandrem měli svůj hlavní stan zřízený v Křenovicích, nazval francouzský císař bitvu podle Slavkova, vzdáleného od centra bojiště zhruba 15 km. Údajně proto, že na slavkovském zámku den před bitvou nocovali oba spojenečtí panovníci, ale snad i na počest zámku samotného, jelikož na Napoleona učinil velký dojem.
Každá stříbrná mince v provední Standard je uložena v ochranné plastové kapsli spolu s certifikátem věrohodnosti od ČNB. Tmavě modrá etue je součástí mince pouze v provední Proof.

Nepřehlédněte
Očekávané i již vydané stříbrné pamětní mince České národní banky si můžete prohlédnout v našem chronologickém přehledu pamětních mincí vydaných ČNB od roku 1993.
Z nabídky našich dřevěných krabiček pro pamětní mince ČR doporučujeme:
Dřevěná krabička 1 x Ag ČR 36 mm
Dřevěná krabička 3 x Ag ČR 36 mm plus 1 x 45 mm
Dřevěná krabička 4 x Ag ČR 36 mm
Dřevěná krabička 4 x Ag ČR 36 mm plus 1 x 45 mm
Dřevěná krabička 5 x Ag ČR 36 mm
Dřevěná krabička 5 x Ag ČR 36 mm plus 1 x 45 mm
Dřevěná krabička 6 x Ag ČR 36 mm
Dřevěná krabička 1 x Au ČR 27 mm
Dřevěná krabička 10 x Au ČR (sada DSA)
Dřevěná krabička 10 x Au ČR (sada KPTD)
Dřevěná krabička 10 x Au ČR (sada MCR)