+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
Hlídání ceny
Stříbrná mince 2 Oz Poklad templářů 2020 Antique Standard
Stříbrná mince 2 Oz Poklad templářů 2020 Antique Standard
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince 2 Oz Poklad templářů 2020 Antique Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 20 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 6 900 Kč
.
Poštovné od: 99 Kč
Kód produktu: 005873
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!
Stříbrná pamětní mince
Nominál: 2000 CFA
Průměr: 50 mm
Hmotnost: 62,2 g (2 oz)
Ryzost: 999/1000 Ag, pečetní vosk
Provedení: Standard
Hrana: hladká
Náklad: pouze 500 ks
Emise: 2020
Emitent: Kamerunská republika
Ražba: Mint of Poland

Templar´s Treasure

Originální stříbrná mince opatřená voskovou pečetí (3D tisk) vydaná Kamerunskou republikou v roce 2020 o váze 2 Oz (62,2 g) v ryzosti nejčistšího 99.9% stříbra ve vysokém reliéfu (High Relief) a úpravě Antique Standard je věnována templářským rytířům, často vnímané jako strážce pokladu.

Mince na svém rubu zobrazuje rytíře řádu templářů oděného do charakteristické zbroje, která se skládá z kroužkové košile, kbelocové přilby, varkoče s křížem na prsou a dlouhého pláště. Rytíř je zachycen uprostřed velké prostory vystavěné z kamene a podepřené sloupy. Drží napřažený templářský meč a brání přístup k Arše úmluvy, na které je umístěn Svatý grál. Scénu doplňuje templářská pečeť, dva jezdci na jednom koni, otištěná do červeného vosku. Na okruží mince je uveden nápis "TEMPLAR’S TREASURE".
Řád templářů je v legendách často spojován s poklady a střežením jejich tajemství. Je jim přisuzována ochrana Svatého grálu, poháru Ježíše Krista při Poslední večeři, do kterého byla po ukřižování zachycena jeho krev. Během křížové výpravy měli odhalit tajemství svobodných zednářů a objevit Archu úmluvy, schránku ukrývající kamenné desky s Desaterem přikázání.
Ve skutečnosti byl templářský řád zřízen kolem roku 1120 za účelem ochrany poutníků při cestě do Jeruzaléma. Přijímáním nových členů došlo k rychlému růstu řádu, který se zapojil do křížových výprav a stal se ochráncem Jeruzalémského království. Jako Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu směli vlastnit pouze vlastní meč a proto veškerý získaný majetek příslušel řádu. Díky obrovskému bohatství poskytovali finanční a bankovní služby a jako vojenská síla sloužili pouze papežovi. Disponovali velkým vlivem a nezávislostí, což vyvolalo nevoli u světských panovníků. Za zrušením řádu stál francouzský král Filip IV. Sličný, ke kterému se přidal následně sám papež. V pátek 13. 10. 1307 (odtud pochází pověra nešťastného pátku) došlo k rozsáhlému zatýkání po celé Francii. Templáři byli obviněni z kacířství a sodomie a souzeni v procesech trvajících dalších sedm let. Po vynucených přiznáních byli uvězněni nebo upáleni na hranici. Jejich majetek byl zabaven královými zmocněnci a jeho část předána Řádu jahanitů.

Líc mince nese obrys dobové mapy západního pobřeží Evropy. Plocha pevniny je vyplněna stříbrnými groši templářů raženými ve Francii za vlády Filipa IV. Mapě dominuje loď, poháněná plachtami označenými kříži, která odkazuje na křížové výpravy do Svaté země. Motiv mince je doplněn o nápis "REPUBLIQUE DU CAMEROUN", rok emise a nominální hodnotu.

Mince je dodávána v luxusní dřevěné krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 500 ks pro celý svět!Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.