+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince 2 Oz Minotaur Legends And Myths 2018 Proof

3 790 Kč vč. DPH
Stříbrná mince 2 Oz Minotaur Legends And Myths 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince 2 Oz Minotaur Legends And Myths 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004925
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní mince
Nominál: 5 SBD
Průměr: 40 mm
Hmotnost: 62,2 g
Materiál: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 1500 ks
Emise: 2018
Emitent: Šalamounovy ostrovy

Zobrazit mince vydané v sérii "Legends & Myths 2018"

Legends & Myths - Minotaur - 2 Oz

Exkluzivní stříbrná mince, vydaná státem Šalamounovy ostrovy v roce 2018 jako čtvrtá mince v druhém pokračování série "Legends and Myths" (Legendy a Mýty) o váze dvou trojských uncí (62,2 g) v ryzosti nejčistšího 99.9% stříbra ve špičkové kvalitě Proof, je věnována řecké mytologickému bytosti obdařené obrovskou silou - Mínotaurus.

Mince je ražena ve dvojitém reliéfu, který je vytvořen při intenzivním tlaku a má za následek, že obě strany mince mají vydutý vzhled. Jednotlivé prvky designu jsou tak viditelné s 3D efektem. Opačný vizuální dojem než běžná kvalita Proof nabízí reverzní Proof - plastické prvky motivu mají zrcadlově jasný vzhled a naopak pozadí je matné. Výsledkem je výrazný kontrast mezi motivem a podkladem.

Mince na svém rubu zobrazuje impozantní útočící ho Mínotaura, bytost s hlavou býka a tělem člověka. Motiv Mínotaura je v levé části mince doplněn větším a malým nápisem "MINOTAUR", u jeho pravého boku je stylizovaný znak série tvořený iniciály "LM". Scéna je orámována nápisem "LEGENDS & MYTHS".

Lícní strana zobrazuje tradiční portrét britské královny Alžběty II. a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", rok vydání "2018", ryzost "Ag 999", váhu "2 oz" a nominální hodnotu "5 DOLLARS".

Mince je dodávána v kulaté dárkové krabičce v limitovaném nákladu pouze 1 500 ks pro celý svět!

Mínotaurus

Mínotaurus (Mínotauros) je starořecká bestie, kterou porodila manželka krétského krále Mínoa, poté co ji svedl posvátný bílý býk. Král pro nevlastního krvelačného syna nechal vybudovat spletitý Labyrint a tam jej uvěznil.
Jako trest za zabití králova syna Androgéa byly Athény po prohrané válce povinny posílat na Krétu sedm dívek a sedm chlapců. Athénská daň v podobě lidských obětí sloužila jako potrava pro Mínotaura po mnoho let. Až Théseus, syn athénského krále, slíbil svému otci, že ho tohoto závazku zprostí. Vydal se s oběťmi na Krétu a zde se zamiloval do dcery krále Mínoa, Ariadné. Ta mu obstarala zázračný meč a klubko červené vlny, jehož nit přivázala na bránu Labyrintu. Théseus po těžkém souboji nad Mínotaurem zvítězil a díky odvíjené niti nalezl z bludiště cestu ven.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.