+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince 2 Oz Kanadská klenba - Maple Leaf 2018 Proof

3 900 Kč vč. DPH
Stříbrná mince 2 Oz Kanadská klenba - Maple Leaf 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince 2 Oz Kanadská klenba - Maple Leaf 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005165
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní mince
Nominál: 30 CAD
Průměr: 50 mm
Hmotnost: 62.69 g
Ryzost: 999.9/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Autor: Emily Damstra
Emise: 2018
Náklad: pouze 3 500 ks
Ražba: Kanadská královská mincovna

Canadian Canopy: Maple Leaf

Exkluzivní stříbrná částečně kolorovaná mince, vydaná Kanadskou královskou mincovnou pro rok 2018 ve špičkové kvalitě proof o váze 2 Oz (62.69 g) v ryzosti nejčistšího 99.99% stříbra, je věnovaná symbolu Kanady, javorovému stromu. Mince s průměrem 50 mm je největším exemplářem mezi dosud vydanými mincemi s tématikou "klenba javoru"

Rub mince zobrazuje krásu javoru cukrového (Acer saccharum) v jasném letním dni. Jedinečná perspektiva vytváří dojem, že stojíte pod stromy a díváte se přes zvrásněnou strukturu kmenů a větví do jejich koruny, která sahá až do oblak. Kolorované koruny stromů jsou protknuty lesklými stříbrnými průzory, které tvoří mezi listy charakteristický obrys javorového listu. Výjev je inspirovaný přírodním fenoménem zvaným Plachost korun (Crown shyness). Motiv ve spodní části mincového pole doplňuje nápis "CANADA" a vlevo je do kmene stromu umístěn rok vydání "2018".
Plachost korun je přírodní fenomén, ke kterému dochází mezi korunami některých vzrostlých stromů stejného druhu. Koruny těchto stromů se nedotýkají, ale tvoří mezi sebou žilnaté rozestupy podobné mapám. Mezi rozestupy proniká světlo a vytvářejí krásné obrazce při pohledu vzhůru. Existuje mnoho hypotéz pro tento fenomén. Jedním z vysvětlení je vzájemné olamování větví při větru, dalším adaptivní obrana stromů proti šíření listožravých larev nebo reakce na vzájemné stínění sousedními stromy.

Líc zobrazuje tradiční portrét britské královny Alžběty II. od Susanny Blunt s nápisy "ELIZABETH II", "D.G. REGINA", iniciály autorky "SB" a nominální hodnotou "30 DOLLARS".

Mince je dodávaná v luxusní dárkové krabičce spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 3 500 kusů pro celý svět!Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.