+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince 2 Oz Elf Legends And Myths 2018 Proof

3 790 Kč vč. DPH
Stříbrná mince 2 Oz Elf Legends And Myths 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince 2 Oz Elf Legends And Myths 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004922
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní mince
Nominál: 5 SBD
Průměr: 40 mm
Hmotnost: 62,2 g
Materiál: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 1500 ks
Emise: 2018
Emitent: Šalamounovy ostrovy

Zobrazit mince vydané v sérii "Legends & Myths 2018"

Legends & Myths - Elf - 2 Oz

Exkluzivní stříbrná mince, vydaná státem Šalamounovy ostrovy v roce 2018 jako první mince v druhém pokračování série "Legends and Myths" (Legendy a Mýty) o váze dvou trojských uncí (62,2 g) v ryzosti nejčistšího 99.9% stříbra ve špičkové kvalitě Proof, je věnována mytologickému bytosti obdařené magickou mocí a nadpřirozenou krásou - Elf.

Mince je ražena ve dvojitém reliéfu, který je vytvořen při intenzivním tlaku a má za následek, že obě strany mince mají vydutý vzhled. Jednotlivé prvky designu jsou tak viditelné s 3D efektem. Opačný vizuální dojem než běžná kvalita Proof nabízí reverzní Proof - plastické prvky motivu mají zrcadlově jasný vzhled a naopak pozadí je matné. Výsledkem je výrazný kontrast mezi motivem a podkladem.

Mince na svém rubu zobrazuje Elfa sedícího na zemi a zamyšleně hledícího vpravo. Motiv Elfa je v levé části mince doplněn větším a malým nápisem "ELF", nad jeho hlavou je stylizovaný znak série tvořený iniciály "LM". Scéna je orámována nápisem "LEGENDS & MYTHS".

Lícní strana zobrazuje tradiční portrét britské královny Alžběty II. a nápisy "ELIZABETH II", "SOLOMON ISLANDS", rok vydání "2018", ryzost "Ag 999", váhu "2 oz" a nominální hodnotu "5 DOLLARS".

Mince je dodávána v kulaté dárkové krabičce v limitovaném nákladu pouze 1 500 ks pro celý svět!

Elf

Elf je lidská nadpřirozená bytost z germánské mytologie a folklóru. Rekonstrukce počátků elfů závisí výhradně na textech ve staré angličtině nebo v norské mytologii. Pozdější důkaz existence elfů se objevuje v různých zdrojích jako jsou lékařské texty, modlitby, balady a lidové příběhy. Některé obecné poznatky jsou však stejné. Ve středověkých germánských kulturách jsou elfové obecně považováni za bytosti s magickou mocí a nadpřirozenou krásou, nevyhraněné vůči každodenním lidským starostem, byli schopni jim buď pomoci nebo přitížit. Nicméně v germánském světě se přesný charakter víry v elfy značně liší v čase, místě a dané kultuře. Ve starých norských mytologických textech se zdá, že elfové občas patří mezi pohanské bohy, ve středověkých německých textech jsou stále více monstrózní a zlovolní.
V řadě raně moderních balad na britských ostrovech a ve Skandinávii pocházejících ze středověku popisují lidské setkání s elfy. V anglické literatuře v alžbětinské éře se elfové spojili s vílami románské kultury, takže se oba termíny začaly běžně zaměňovat. Němečtí romantičtí spisovatelé byli tímto pojetím "elfů" ovlivněni tak, že anglické slovo ELF přešlo do němčiny. Ve Skandinávii, pravděpodobně skrze proces eufemismu, se elfové často stali známými po jménem jako huldra nebo huldufólk ("skrytí lidé").Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.