Aktuální ceny: Cena zlata 1643.94 USD/oz   Cena stříbra 18.871 USD/oz   USD 25.230 Kč   EUR 24.590 Kč  
Nákup v  
  Zlaťáky    Investiční stříbrné mince     Stříbrná investiční mince Next Generation - Ledňáček 2 Oz 2020 Piedfort

Stříbrná investiční mince Next Generation - Ledňáček 2 Oz 2020 Piedfort

18:26
poslední aktualizace ceny
006060
kód produktu

DPH dle paragrafu 90
Platba kartou u tohoto produktu není možná.
Dočasně nedostupné Vyprodáno

Produkt není možné nyní objednat.

Dostupnost na prodejnách
Praha
Brno
Ostrava
Liberec
K. Vary
Centrála

Prohlédněte si produkt

Podrobný popis

Next Generation - Kookaburra 2020

Investiční mince ražené australskou mincovnou Perth Mint patří mezi nejoblíbenější mince na světě. V roce 2018 uvedla na trh s investičními kovy novou sérii Next Generation. Každá emise postupně představí zástupce druhů australské divočiny s motivem vyjadřující příchod nové generace - mládě s matkou. Investiční mince jsou ražené ve zdvojené síle Piedfort o váze 2 Oz (62.2 g) z nejčistšího 99.99% stříbra. Představitelem třetí mince série, vydané v roce 2020, je velmi oblíbený australský ledňáček - ledňák obrovský, pro kterého se obecně rozšířilo jméno kookaburra vycházející z jazyka původních obyvatel.

Mince na svém rubu zobrazuje samici ledňáčka chránící své mládě. Motiv vyjadřuje silný vztah rodičů a potomků, kteří se drží v prvních letech života v jejich blízkosti. Pozadí mince tvoří mikrogravírované radiální linie sloužící jako estetický i ochranný prvek. Motiv doplňuje značka mincovny Perth "P" a iniciály autorky.
Australský ledňáček správným názvem ledňák obrovský je podsaditý pták s velkou hlavou a silných zobákem dorůstající až 45 cm. Hnědo bílé opeření mu poskytuje vynikající maskování v korunách stromů. Pro své hnízdění preferuje eukalyptové lesy, ale stále častěji se vyskytuje také v městských parcích a zahradách. Charakteristické výrazné volání mu vysloužilo přezdívku "Chechtající Jack". Často chichotavé volání zahajuje jedinec, ke kterému se přidá jeho rodina a následně další skupiny v oblasti. Výsledkem je kakofonie smíchu šířící se do širokého okolí a nabízející posluchačům jedinečný zážitek.

Líc nese portrét královny Alžběty II. od Jodyho Clarka s iniciály "JC" a nápisy "ELIZABETH II", "AUSTRALIA" a nominální hodnotou. Pozadí mince obsahuje mikrogravírované radiální linie.


Tento produkt je součástí následujících sestav produktů:

Série Next Generation

Specifikace produktu

Emise:
2020
Hrana:
vroubkovaná
Náklad:
75 000 kusů
Průměr:
40,6 mm
Síla:
max. 6,42 mm (Piedfort)
Série:
Next Generation
Autor:
Jennifer McKenna/Jody Clark
Hmotnost:
62,2g (2 Oz)
Mincovna:
Perth Mint
Nominál:
2 AUD
Ryzost:
999.9/1000 Ag
Země původu:
Austrálie

Žádanka

Díky naší pozici na trhu pro Vás můžeme zkusit zajistit produkt, který je aktuálně již vyprodaný či delší dobu nedostupný. Stačí vyplnit žádanku a budeme Vás kontaktovat ve chvíli, kdybychom produkt dokázali zajistit.

Vyplnění žádanky pro Vás není závazné.

Výkupní formulář

Rádi od Vás vykoupíme investiční kovy zakoupené u nás, ale i u konkurence. Naši zákazníci vždy dostanou nejvyšší možnou cenu nabízenou v daném čase. Vyplňte formulář níže a my Vás budeme kontaktovat. Děkujeme za důvěru.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.199.4

Holoubek koncern