+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Sada stříbrných Ruthenium mincí 1986 - 1989 USA Golden Enigma 2017 Proof

7 990 Kč vč. DPH
Sada stříbrných Ruthenium mincí 1986 - 1989 USA Golden Enigma 2017 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Sada stříbrných Ruthenium mincí 1986 - 1989 USA Golden Enigma 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004463
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Luxusní sada stříbrných mincí
Ruthenium
Nominál: 4 x 1 USD
Průměr: 38.1 mm mm
Hmotnost: 4 x 26.73 g
Materiál: 900/1000 Ag, 24 Kt Au, Ru
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Náklad: 999 ks
Emise: 2017
Emitent: USA

Zobrazit mince v sérii "Golden Enigma"

Edice "Golden Enigma" - 1986-1989 USA

Exkluzivní sada čtyř pozlacených stříbrných mincí, netradičně pokovených rutheniem, vydaná v roce 2017 v sérii "Golden Enigma", je věnovaná Spojeným státům americkým. Jedná se o vůbec první sadu ze série Golden Enigma, která obsahuje mince ražené ve špičkové kvalitě Proof.

Socha svobody - rub mince nese motiv nejznámější památky USA - Sochu svobody obklopenou nápisy "LIBERTY", "ELLIS ISLAND GATTEWAY TO AMERICA". "IN GOD WE TRUST" a rok "1986". Líc zobrazuje hořící pochodeň a pruhy symbolizující světlo. Motiv je obklopen nápisy "UNITED STATES OF AMERICA", "GIVE ME TIRED, YOUR POOR, YOUR HUDDLED MASSES, YEARNING TO BREATHE FREE" (Dej mi své ubohé, unavené, své stísněné masy toužící volně dýchat) - část verše "Nový kolos", jenž napsala v roce 1883 newyorská básnířka Emma Lazarusová, aby podpořila sbírku na vybudování podstavce pro sochu, která měla být novým "kolosem" moderního světa. Dále mince nese nápisy "E PLURIBUS UNUM" a nominální hodnotou.

200. výročí americké ústavy - na rubu mince je vyobrazen pozlacený motiv několika archů papíru s brkem a nápisem "We The People". Motiv je obkroužen nápisy "THE U.S. CONSTITUTION 200th ANNIVERSARY", "1787 LIBERTY 1987". Líc zobrazuje obyvatele Ameriky v roce 1987 a nápisy "UNITED STATES OF AMERICA", "E PLURIBUS UNUM" a nominální hodnotu.

Olympijské hry - mince zobrazuje na svém rubu pozlacený motiv hořících pochodní a vavřínových větviček spolu s nápisy "LIBERTY", "OLYMPIAD", "IN GOD WE TRUST" a rok vydání (1988). Líc nese ve svém středu olympijské kruhy, ratolesti vavřínu a nápisy "USA", "E PLURIBUS UNUM", "UNITED STATES OF AMERICA" a nominál.

Congressional Bicentennial - replika stříbrné investiční mince nesoucí na svém rubu motiv sochy svobody umístěné na střeše amerického kapitolu. Nápisy na minci: LIBERTY", "IN GOD WE TRUST", a roky "1789", "1989". Líc zobrazuje žezlo Sněmovny reprezentantů (orel s roztaženými křídly sedící na stříbrné kouli). Motiv je doplněn o nápisy "UNITED STATES OF AMERICA", "E PLURIBUS UNUM", "BICENTENNIAL OF THE CONGRESS".

Mince jsou dodávané v luxusní dárkové etui spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 999 ks pro celý svět.

Ruthenium bylo objeveno roku 1844 v sibiřské platinové rudě, je velmi vzácné a patří do skupiny lehkých platinových kovů. Způsobuje neobvyklé černé zabarvení a zvyšuje odolnost a tvrdost.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Nabídka týdne