+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Sada dvou stříbrných mincí Zlatá růže od papeže 2018 Proof

Sada dvou stříbrných mincí Zlatá růže od papeže 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Sada dvou stříbrných mincí Zlatá růže od papeže 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 35 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 2 380 Kč
Poštovné od: 99 Kč
Kód produktu: 005299
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Stříbrné pamětní mince
Průměr: 30 mm
Hmotnost: 20 g
Ryzost: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Autor: Mária Filová
Emise: říjen 2018
Ražba: Česká mincovna

Zlatá růže od papeže

Zlatá růže je unikátním posvěceným klenotem vyrobeným z ryzího zlata, který papež uděluje jako zvláštní vyznamenání a vyjádření přízně Svatého stolce. Dvojice stříbrných mincí zkrášlených selektivním pozlacením připomíná dvě takové růže, které najdeme na území České republiky.

V současnosti jsou zlatými růžemi oceňována především jedinečná náboženská místa. To je i případ Velehradské baziliky (proslulého poutního místa, které je součástí prastarého cisterciáckého kláštera), jejíž význam vyzdvihl papež Jan Pavel II. Zlatou růží se může pyšnit pouhých šest dalších bazilik na celém světě. V minulosti však byli zlatými růžemi obdarováváni především mimořádně zbožní lidé. Podle některých pramenů lze tuto tradici vystopovat až do časů Karla Velikého na přelomu 8. a 9. století. O tisíc let později – v 19. století – byla zlatou růží vyznamenána rakouská císařovna Marie Anna Savojská, manželka Ferdinanda I. Dobrotivého. Panovnický pár měl vřelý vztah k českým zemím, obzvláště k Praze, a v roce 1874 císařovna svou růži odkázala katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Unikátní empírový klenot je dodnes součástí Svatovítského pokladu.

Medailérka Mária Filová, DiS., autorka pamětní sady, věnovala reverzní strany mincí dvěma svatostánkům. Čelní pohledy na Velehradskou baziliku a Svatovítskou katedrálu doplňují papežské růže, které se nacházejí v jejich držení. Od zbytku reliéfu jsou růže odlišeny atraktivním selektivním pokovením ryzím zlatem. Averzní strany pak náleží nezbytným náležitostem ostrova Niue, který České mincovně poskytuje licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Jsou jimi profil a jméno královny Alžběty II., rok emise 2018 a nominální hodnota 1 DOLLAR (NZD). Kompozici averzních stran doplňují ještě dekorativní prvky charakteristické pro obě náboženské stavby.

Sada je uložena do luxusní dřevěné etue spolu s ilustrovaným certifikátem pravosti.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí

Zákaznící, kteří si koupili toto zboží, objednávali také...


 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.