+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Sada čtyř stříbrných medailí Pocta Oldřichu Kulhánkovi 2017 Proof

Sada čtyř stříbrných medailí Pocta Oldřichu Kulhánkovi 2017 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Sada čtyř stříbrných medailí Pocta Oldřichu Kulhánkovi 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 15 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 3 950 Kč
Poštovné od: 99 Kč
Kód produktu: 004235
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Sada čtyř stříbrných pamětních medailí
Průměr: 34 mm
Hmotnost: 64 g
Ryzost: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká s popisem
Autor: ak. soch. Vladimír Oppl, MgA. Klára Melichová
Emise: únor 2017
Náklad: pouze 500 ks
Ražba: Česká Mincovna

Motivy bankovek Oldřicha Kulhánka

Když v roce 2013 odešel na věčnost grafik Oldřich Kulhánek, Českou mincovnu tato zpráva těžce zasáhla. Po čtyři roky totiž měla tu čest s ním pracovat na unikátním projektu – přerodu osmi českých bankovek do podoby pamětních medailí. Jako pocta zesnulému autorovi papírových platidel tehdy vyšla sada čtyř stříbrných medailí, na jejichž přípravě se stihl podílet. Protože by však byla nesmírná škoda s projektem skončit v polovině, Česká mincovna pokračovala i bez mistrovy pomoci. Nyní, o čtyři roky později, vám s hrdostí představujeme druhou stříbrnou sadu.

Čtyři medaile jsou inspirovány čtyřmi bankovkami, z nichž dvě s nejmenší nominální hodnotou již v oběhu nenajdeme:

200 Kč: Averz medaile nese portrét Jana Amose Komenského, Učitele národů, reverz pak jeho přelomovou učebnici Orbis Pictus a spojené ruce dítěte a dospělého, které symbolizují výuku a předávání vědomostí.

100 Kč: Averz ražby je věnován bustě krále Karla IV. Reverz zcela vyplňuje propracovaná historická pečeť Univerzity Karlovy, na které Otec vlasti klečí před svým vzorem – svatým Václavem.

50 Kč: Averzu medaile dominuje portrét Anežky České, emancipované přemyslovské princezny, světice a české patronky. Reverz patří gotické kostelní klenbě, písmenu „A“ a postavám svatého Františka z Assisi a jeho žačky svaté Kláry, která byla Anežce vzorem.

20 Kč: Averzní strana ražby patří portrétu Přemysla Otakara I., reverzní pak nese královskou korunu, dekorativní gotickou stuhu a pečeť Zlaté buly sicilské, dokumentu, který Přemyslovým potomkům zajistil dědičný nárok na titul českého krále.

Výtvarná kompozice těchto čtyř medailí pochází z ateliéru MgA. Kláry Melichové. Česká mincovna si ji vybrala hned ze dvou důvodů – zaprvé je talentovanou grafičkou a zadruhé je dcerou Oldřicha Kulhánka. Jediným umělcem, který se podílel na přípravě všech osmi bankovkových medailí je pak ak. soch. Vladimír Oppl, kterému připadl nesnadný úkol, a to převést propracované, ryze „kulhánkovské“ kresby do trojrozměrného reliéfního modelu. Jsme si jistí, že by Oldřich Kulhánek byl na jejich práci hrdý!

Sada čtyř stříbrných medailí je spolu s certifikátem pravosti uložena do elegantní dřevěné etue.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné medaile

Zákaznící, kteří si koupili toto zboží, objednávali také...


 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.