+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Platinová uncová mince UNESCO - Historické centrum Českého Krumlova 2017 Proof

Platinová uncová mince UNESCO - Historické centrum Českého Krumlova 2017 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Platinová uncová mince UNESCO - Historické centrum Českého Krumlova 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 15 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 47 450 Kč
Poštovné od: 209 Kč
Kód produktu: 004243
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Platinová pamětní mince
Nominál: 50 NZD
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 31,1 g
Ryzost: 999/1000 Pt
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 100 ks
Autor:Lenka Nebeská, DiS.
Emise: Únor 2017
Emitent: Nový Zéland
Ražba: Česká mincovna

České památky UNESCO

Česká mincovna představuje svou úplně první sběratelskou sérii pamětních mincí vyražených z platiny. Jejich jedinečnost nespočívá jenom v použitém materiálu, ale také ve zvolených námětech – na 12 ražbách se postupně představí všechny světoznámé české památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. První minci zdobí historické centrum Českého Krumlova.

Malebné město Český Krumlov leží na samém jihu České republiky a jeho starobylá zástavba představuje jedinečný soubor historické architektury, která se po staletí vyvíjela v zákrutách řeky Vltavy. Na první pohled jí vévodí sídlo šlechtického rodu Rožmberků v podobě rozsáhlého hradního a zámeckého komplexu a chrám svatého Víta, který je ukázkovým dílem jihočeské gotiky. Unikátní architektura neunikla pozornosti Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu, která je známější pod zkratkou UNESCO a která ji roku 1992 zařadila na světový seznam chráněných kulturních a přírodních památek.

Výtvarnou podobu platinové mince vytvořila talentovaná umělkyně Lenka Nebeská, DiS., z jejíž dílny vzešly mimo jiné také zlaté a stříbrné mince věnované našim národním tradicím chráněným organizací UNESCO. Reverzní straně mince dominuje pohled na historickou zástavbu Českého Krumlova, kterou protéká Vltava, spolu se stylizovaným vyobrazením rožmberského medvěda a růže. Kompozice je obklopena opisem HISTORICKÉ CENTRUM ČESKÉHO KRUMLOVA a ozdobným ornamentem.Averzní strana mince je společná celé sérii a obsahuje atributy ostrova Niue, který poskytuje licenci pro vydávání pamětních mincí České mincovny – portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání mince 2017 a její nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD). Mezi tyto atributy je pak zakomponována koláž složená z architektonických prvků rozličných českých staveb zapsaných na seznamu UNESCO.

V nabídce České mincovny najdete také sběratelskou etuji, která pojme všech 12 platinových mincí.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.