+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

6 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našich POINT místech v Plzni a Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Exkluzivní sada oběžných mincí 1989 Pád Berlínské zdi 25. výročí 2014 Standard

10 900 Kč  8 900 Kč vč. DPH
Exkluzivní sada oběžných mincí 1989 Pád Berlínské zdi 25. výročí 2014 Standard
* povinná informace
Typ ceny:

Exkluzivní sada oběžných mincí 1989 Pád Berlínské zdi 25. výročí 2014 Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 002676
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Sada oběžných mincí, bankovek a známek z roku 1989
Provedení: Standard
Nominál mince: 20.68 marek SRN, 18.86 marek NDR
Nominál bankovky: 5 marek SRN, 100 marek NDR
Poštovní známky SRN: 100 feniků, aršík 100, 50 feniků
Poštovní známky NDR: 5, 10, 20, 25 feniků
Emise: 1989, 1990, sada 2014
Země původu: Německo

Kompletní kolekce - 25. výročí Pádu Berlínské zdi


Exkluzivní sada obsahuje všechny oficiální oběžné mince Spolkové republiky Německo a Německé demokratické republiky z roku 1989 vydaných v této kompletní edici ku příležitosti 25. výročí Pádu Berlínské zdi. Sada obsahuje i obě dvoumarky SRN vydané v roce 1989, ale i pamětní mince: stříbrnou desetimarku SRN a desetimarku NDR vydaných ku příležitosti 40. výročí SRN a NDR.

Součástí sady jsou i dvě velké ilustrované brožury. Jedna v němčině (Friedliche Revolution), popisující historii SRN a NDR, a druhá v angličtině (Peaceful Revolution in Germany), ve které jsou uloženy dvě bankovky: pět marek SRN, sto marek NDR, poštovní známky SRN: 100feniková známka vydaná 5.5.1989 k 40. výročí SRN a aršík 100 a 50fenikové známky vydaný 6.11.1990 k 1. výročí otevření hranic a Pádu Berlínské zdi a poštovní známky NDR: 5, 10, 20 a 25fenikové vydané 3.10.1989 k 40. výročí NDR.

25. výročí Pádu Berlínské zdi symbolizuje opravdový kousek Berlínské zdi uchycený v plastovém stojánku.


sada_obeznych_minci_25_vyroci_padu_berlinske_zdi_mince

Berlínská zeď

Státní a stranické orgány NDR se pod tímto dojmem rozhodly provést opatření, která měla důsledkům útěku občanů zabránit. Ještě 15. července 1961 dementuje na své tiskové konferenci Walter Ulbricht jakékoliv úmysly hranici v Berlíně uzavřít. K rozhodnutí došlo zřejmě především z iniciativy N. S. Chruščova na setkání nejvyšších představitelů Varšavské smlouvy v Moskvě 3. až 5. srpna 1961. sada_obeznych_minci_25_vyroci_padu_berlinske_zdi_berlinska_zed Dne 11. srpna 1961 schvaluje Lidová komora NDR moskevská usnesení a 12. srpna 1961 uzavírá ministerská rada NDR usnesení o nasazení ozbrojených sil země na hranicích v Berlíně a o jejich uzavření. Západní informační služby byly o plánech sovětského bloku informovány, byly však překvapeny jejich rychlým převedením do praxe.

V noci z 12. na 13. srpna 1961 obsadily ozbrojené síly NDR (armáda, policie, pohraniční stráž a jednotky podnikových milicí) hranice k Západnímu Berlínu a přerušily, nejdříve jen pomocí ostnatého drátu, spojení mezi východním a Západním Berlínem. Teprve o tři dny později, 16. srpna, vzhledem k absenci jakékoliv reakce z americké strany, začal být drát nahrazován zdí v pravém slova smyslu. V příštích měsících došlo k vybudování opevnění hranic mezi NDR a SRN, což upevnilo nepropustnost hranic mezi státy Východního bloku a okolními státy. Tyto hranice se i z toho důvodu označují jako „železná opona“.

Zeď pozůstávala z více částí. Vlastní zeď, jak je známá, ležela těsně na hranici k západním sektorům (vně byly asi dva metry pozemku, ještě patřícího k východnímu Berlínu). Tato zeď se skládala z betonových, asi 3,6 metru vysokých, panelů. Na východní straně se pak nacházelo rozdílně široké pásmo, skládající se z různých ochranných pásů: ostnatý drát, pás pro psy, pro pohraniční stráž, různé (i protitankové) zátarasy a další zeď směrem na východ. Každých několik set metrů stála strážní věž. V průběhu doby byla zeď neustále modernizována, jsou známy čtyři generace modelů. Domy, stojící přímo na východoberlínské straně zdi, byly většinou neobydlené, dveře a okna byly zazděny.

Zeď měla celkovou délku 165 km (45 km s hranicí Západního Berlína, 120 km čítala hranice mezi Západním Berlínem a Braniborskem).

Památná je návštěva prezidenta USA J. F. Kennedyho v Berlíně roku 1963, který svou řeč ukončil německy pronesenou větou „Ich bin ein Berliner!“ („Jsem Berlíňan!“).


sada_obeznych_minci_25_vyroci_padu_berlinske_zdi_bankovky

Pád Berlínské zdi

Pád Berlínské zdi 9. listopadu 1989 se odehrává stejně překvapivě jako její stavba. V posledních dnech své existence se východoněmecké stranické vedení zabývá diskusemi o nutných změnách, mimo jiné i diskusí o hranicích. Na tiskové konferenci 9. listopadu 1989, přenášené televizí, předčítá člen politbyra, Günter Schabowski, krátce před sedmou hodinou večer jakoby mimochodem ze svých poznámek usnesení ministerské rady, podle kterého jsou cesty i do západního zahraničí povoleny a mohou se uskutečnit přes všechny pohraniční přechody. Na otázku od kdy toto usnesení vstupuje v platnost odpovídá Schabowski "podle mého názoru ihned“ (což, jak se později ukazuje, není správné, usnesení ještě nebylo schváleno). V příštích hodinách dochází k hromadnému návalu na berlínských hraničních přechodech, kolem 11. hodiny večer východoněmecká pohraniční stráž kapituluje, a kolem půlnoci proudí desetitisíce Východoberlíňanů přes všechny přechody do Západního Berlína.
sada_obeznych_minci_25_vyroci_padu_berlinske_zdi_znamky


Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Oběžné mince a bankovky
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.