Aktuální ceny: Cena zlata 2365.95 USD/oz   Cena stříbra 30.4705 USD/oz   USD 23.170 Kč   EUR 24.810 Kč  
Nákup v  

Čínský lunární kalendář - Rok Králíka 2023

Čínský lunární kalendář byl vytvořen před více než 4 500 lety a patří mezi nejstarší kalendáře na světě. Dodnes ho používají některé asijské země a vstup do nového roku je nejvýznamnějším svátkem, který provázejí velkolepé oslavy.

Lidé a celá města se obléknou do červené a zlaté barvy. Navštěvují se rodiny a přátelé, důkladně se uklidí dům a s ním příslovečná smůla. Podává se dobré jídlo jako symbol hojnosti a blahobytu. Všudypřítomné veselí šíří radost a dobrou vůli. Ulicemi procházejí slavnostní lampionové průvody s tanečníky v dračích maskách. Mytologická zvířata nebo ryby štěstí koi na každém kroku provází bujará zábava a uvolněná nálada. Noční oblohu osvětlují ohlušující ohňostroje, aby zaplašily zlé duchy. Prostřednictvím dodržování staletých tradic si lidé snaží zajistit štěstí, zdraví, úspěch a prosperitu.

Význam a symbolika lunárního kalendáře vede prestižní světové rafinerie a mincovny k ražbě slitků a mincí s motivy znamení zvěrokruhu. Vysoká estetická hodnota z nich činí jedny z nejoblíbenějších investičních produktů a v roce 2023 je to motiv králíka.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.236.116.27

Holoubek koncern