Aktuální ceny: Cena zlata 2328.32 USD/oz   Cena stříbra 29.76 USD/oz   USD 23.040 Kč   EUR 24.820 Kč  
Nákup v  

Nová pobočka v Českých Budějovicích právě zahájila výstavu prestižní kilogramové mince "Australian Kangaroo"

Zajímavost
28.6.2023 | Zlaťáky

U příležitosti slavnostního otevření nové prodejny v Českých Budějovicích v Piano Business Center jsme zahájili výstavu unikátní zlaté investiční mince "Australian Kangaroo", kterou si tu budete moct na vlastní oči prohlédnout až do konce červenceInvestiční mince o váze jednoho kilogramu, ražená v australské mincovně Perth Mint nese na svém rubu motiv Red Kangaroo, který nejen numismatikům vypráví poutavý příběh.

Návrh klokana rudého, obklopeného stylizovanými slunečními paprsky, vytvořil Stuart Devlin. Poprvé se objevil na sběratelské emisi Australian Nugget z roku 1989 v provedení Proof. V té době zlaté investiční mince s vyobrazením valounů již získávaly na oblibě a toto byl první náznak, že u nich dochází k výraznému vývoji. V roce 1990 se stal devlinův vačnatec prvním z dlouhé řady zlatých investičních klokanů.

Když v roce 1991 přistoupil Perth Mint k ražbě varianty o váze jednoho kilogramu , nemohla být volba motivu snad ani jiná. Mezi investory je kilogramový Australian Kangaroo pokládán za špičku na trhu. Ve své náročnosti dokáží ocenit propojení nadčasového designu, precizního zpracování, nejvyšší ryzosti a také nákladu, který činí pouze několik desítek kusů ročně. 

Celosvětovou proslulost získal Red Kangaroo díky stříbrným investičním mincím, na kterým se objevuje od roku 2015 a činí z něj jeden z nejznámějších numismatických reverzů.


Nahlédněte do fotogalerie z otevření naší nové prodejny, jíž zdobí tento velkolepý kilogramový vačnatec.

Autor foto: Jan LuxíkDalší aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.221.73.157

Holoubek koncern