Aktuální ceny: Cena zlata 1848.62 USD/oz   Cena stříbra 22.18 USD/oz   USD 23.020 Kč   EUR 24.380 Kč  
Nákup v  

Chystáte se nakoupit zlato? Jak na to, když nechcete udělat chybu?

Blog
19.4.2023 | Zlaťáky

Zlato v dobách krize ochrání vaše úspory. V podobě zlatých mincí a slitků je snadno uskladnitelnou, cennou a stabilní investicí, která je i cenově dostupná už od pár tisíc korun.Nákup zlata v podobě mincí, slitků i medailí není nikterak složitý. Dnes nakoupíte pohodlně i online. Důležité je vybrat vhodného a kvalitního prodejce. Jak bezpečně pořídit zlato?

Jak nakoupit zlato?

Nejoblíbenějším produktem fyzického zlata jsou slitky a mince. Samotný nákup by měl být promyšlenou aktivitou.

⦁ Nákup investičního zlata realizujte u renomovaného obchodníka. Ideálně by se měl prodeji zlata věnovat alespoň 3 roky.

⦁ Hlídejte si, aby každý zlatý slitek byl označen puncem rafinérie, nechyběla gramáž, ryzost a výrobní číslo.

⦁ Při nákupu online by vás mělo zajímat, jakým způsobem jsou zásilky baleny a zabezpečeny. Důležitý je způsob dodání a podmínky zpětného odkupu.

⦁ Chcete-li něco skutečně krásného a zároveň vysoce likvidního, vybírejte slavné a světoznámé mince, které kdekoliv bez obav prodáte. Jde například o minci Wiener Philharmoniker nebo kanadskou Maple Leaf.

⦁ Protože existuje pravděpodobnost, že slitky či mince budete jednou prodávat, řiďte se doporučením odborníků a kupujte slitky střední a nižší gramáže.

Dávejte pozor na podvodníky

Zlato láká mnoho podvodníků. Důležité je vědět, alespoň okrajově, jak poznat zlato, abyste nekoupili padělek. Zákon č. 235/2004 Sb. přesně definuje, jak mají vypadat slitky i mince. Pár zkoušek si můžete udělat i doma. Například pomocí silného magnetu, jelikož zlato není magnetické, neměl by váš zlatý kousek reagovat.

Online nebo osobně?

Poslední otázka, kterou si musíte položit, je kde nakoupit zlato. Vybírat můžete mezi kamennými prodejnami nebo online prodejem. V kamenné prodejně si vše tzv. osaháte, můžete pokládat otázky a vše okamžitě vyřešit. Nákup přes e-shop je zase pohodlnější, rychlejší a flexibilnější.Další aktuality
Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.200.101.84

Holoubek koncern