Aktuální ceny: Cena zlata 1654.9 USD/oz   Cena stříbra 18.746 USD/oz   USD 25.340 Kč   EUR 24.600 Kč  
Nákup v  

Zvuk falešné mince

5.2.2008
Padělatelé peněz se nezaměřují jen na bankovky, ale i na drobné mince. Takové "falešné pětníky" se dnes obvykle odhalují pohledem zblízka pod mikroskopem.

V historických dobách ovšem existovali lidé, kteří podle zvuku padající mince dokázali s různou mírou spolehlivosti určit, jestli je pravá nebo falešná. Japonský odborník Mototsugu Suzuki, který pracuje pro tokijskou metropolitní policii, nyní tuto starou metodu výrazně "upgradoval".

Padělatelé peněz se nezaměřují jen na bankovky, ale i na drobné mince. Takové "falešné pětníky" se dnes obvykle odhalují pohledem zblízka pod mikroskopem.

V historických dobách ovšem existovali lidé, kteří podle zvuku padající mince dokázali s různou mírou spolehlivosti určit, jestli je pravá nebo falešná. Japonský odborník Mototsugu Suzuki, který pracuje pro tokijskou metropolitní policii, nyní tuto starou metodu výrazně "upgradoval". Podle článku na stránkách Nature nechá podezřelou minci sklouznout na mosazný kvádřík. Zazvonění, které je slyšet při nárazu, nahraje a převede do počítače.

Lidské ucho rozdíl mezi současnými pravými a falešnými mincemi nepozná, ale software ano. U pravé mince v hodnotě 500 jenů například ve zvukové stopě najde čtyři zřetelné vrcholy v pásmu 5 až 20 kilohertzů. U falešných mincí tyto budou tyto vrcholy jinde, nebo budou jen tři.

Nahrávky zvuků jednotlivých padělaných mincí mohou být dále využity k vytvoření databáze. Ta by mimo jiné pomohla určit, kolik mincí vlastně pochází z jedné padělatelské operace.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.210.237.158

Holoubek koncern