Aktuální ceny: Cena zlata 1709.15 USD/oz   Cena stříbra 20.7 USD/oz   USD 25.020 Kč   EUR 24.500 Kč  
Nákup v  

Zlato znovu dosáhne na $ 1940/oz, navzdory současnému oslabení

11.5.2012
zlato_prezentace_in_hands Navzdory současným indikacím o cenovém oslabení zlata, investiční banka Goldman Sachs nastavila své cíle a prognostiky pro zlato na $ 1940 za unci do 1 roku a do půl roku na $ 1840 za unci.
argor_500g_zlate_cihly

NEW YORK: Navzdory současným indikacím o cenovém oslabení zlata, investiční banka Goldman Sachs nastavila své cíle a prognostiky pro zlato na $ 1940 za unci do 1 roku a do půl roku na $ 1840 za unci.

Ve zprávě banka tvrdí, že zlato je stále měna poslední instance. "Na začátku roku 2009 jsme navrhli, že zlato se stane měnou posledního resortu, převezme status amerického dolaru kvůli rostoucímu riziku platební neschopnosti a znehodnocení měny. Je příliš brzy na to, aby dolar získal zpět svůj status ".

Zlato jako bezpečná investice

Pokud vezmeme v úvahu, že španělské a britské ekonomiky jsou v recesi, Řecko, které bude mít co dělat ctít podmínky záchranného fondu EU a ekonomické předpovědi, že čínský a americký hospodářský růst se zpomalí v dalších kvartálech tak Goldmanův argument, že zlato je stále měna posledního řešení zůstává v platnosti.

Otázkou zůstává, né zda zlato poroste, ale jak dlouho bude zlato oslabené a jak dlouho bude nadále klesat. Ceny zlata zasáhl rekordní vzestup kolem $ 1920/oz na počátku září loňského roku. Nyní se obchoduje pod $ 1600 za unci zlata.

Ceny zlata za 10 let v USD/Unce

kurz zlata 10y


Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.236.52.68

Holoubek koncern