Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

Zlato & Stříbro: Proč vlády chtějí mnohem vyšší ceny tak brzy?

25.1.2012
silver_gold_coins_bars_various Že vlády budou chtít - a budou potřebovat - mnohem, mnohem vyšší ceny zlata a stříbra v budoucnu je logické, vzhledem k tomu, že udělali vše, co je v jejich silách pro zbrždění a udržení cen drahých kovů.

Že vlády budou chtít - a budou potřebovat - mnohem, mnohem vyšší ceny zlata a stříbra v budoucnu je logické, vzhledem k tomu, že udělali vše, co je v jejich silách pro zbrždění a udržení cen drahých kovů.

I když jsme byli svědky neustálého růstu cen zlata v posledních jedenácti letech, byla tato zvýšení postupná, stále měřena a na úrovních, které tvoří zbytek komodit a trhy cenných papírů tak aby vypadaly volatilní. Vlády používají své oblíbené investiční banky jako agenty na budoucím finančním trhu a jejich centrální banky, ve spojení s jejich respektovanou finanční byrokracií tak aby omezily neúprosný růst cen drahých kovů a co nejvíce to jde udržet zlato - jako jediné "reálné peníze" a tím odvrátit nepříznivou pozornost na vlastní selhání měny a nekontrolovaný státní dluh.

V poslední době se staly centrální banky tzv. net purchasers (nakupujícími) zlata po mnoha letech kde figurovali jako tzv. net sellers (prodávající). V roce 2011 centrální banky koupili 430 tun zlata, což je pětkrát více než v roce 2010 a nejvíce od roku 1964. Hodně z této nové poptávky pochází z "rozvíjejících se trhů" centrálních bank, jako jsou Mexiko, Rusko, Turecko, Jižní Korea a samozřejmě Čína a Indie.

Tato situace nutí ke spekulacím, proč se vlády najednou i když potichu mění v nakupující a né právě v prodávající.

--Je možné, že zlato jsou jediné "opravdové peníze" ve světě, složené z papírových peněz podpořené pouze vírou a důvěrou a nebo jeho nedostatek?
--Jsou "papírové peníze špatné" ztrácejí důvěru a sílu?
--Chystají se vlády na období, kdy papírové peníze ztratí svou hodnotu rychleji?Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern