Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

Zlato mírně roste - činitelé Fedu bagatelizují měnový stimul

25.6.2013
zlato_prezentace_in_hands SINGAPORE: Zlato mírně posílilo, díky oslabení dolaru, po té co dva hlavní činitelé Fedu bagatelizovali bezprostřední konec monetárního stimulu. Od začátku minulého týdne ...

SINGAPORE: Zlato mírně posílilo, díky oslabení dolaru, po té, co dva hlavní činitelé Fedu bagatelizovali bezprostřední konec monetárního stimulu.

Od začátku minulého týdne jsou investiční drahé kovy stále dole o více než 7 procent a to hlavně kvůli obavám z brzkého konce 85 miliardových měsíčních nákupů dluhopisů Fedu a z možné finanční krize v Číně. Čínský "Cash crunch" několika posledních týdnů vyzvedl mezibankovní úrokové sazby na nejvyšší úroveň za poslední dva roky.

Minulou středu předseda Federálního rezervního systému Ben Bernanke vyslal snad nejvíce explicitní signál vůbec, že americká centrální banka začala uvažovat o zpětném škálování 85 miliard dolarů měsíčně a hypotečních dluhových nákupů.

V pondělí prezident Fedu Narayana Kocherlakota z Minneapolis oznámil, že investoři se mýlili, pokud si představovali, že centrální banka chce více zpřísnit svou politiku, než tomu bylo před měnovým zasedáním minulý týden.

Fed prezident Richard Fisher z Dallasu řekl, že i v případě, že banka nahodí v letošním roce stimul zpět, bude stále spuštěna akomodační politika.

Obavy z úvěrové krize v bankovním systému Číny v pondělí lehce opadly, když krátkodobé úrokové sazby poklesly. Centrální banka oznámila, že na trhu byly dostatečné prostředky, ale banky potřebovaly zlepšit řízení hotovosti a kontrolu poskytování úvěrů.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern