Aktuální ceny: Cena zlata 1708.67 USD/oz   Cena stříbra 20.308 USD/oz   USD 24.800 Kč   EUR 24.480 Kč  
Nákup v  

Zlato je na novém rekordu kvůli krizi v EU

25.5.2011
zlato_pure_news (Reuters) - Cena zlata během posledních dvou týdnů vystoupila na nový rekord poté co státy eurozóny jako Řecko nebo Itálie zklamali důvěru investorů. Zlato vystoupilo až na 1,517.50 dolarů za unci.

(Reuters) - Cena zlata během posledních dvou týdnů vystoupila na nový rekord poté co státy eurozóny jako Řecko nebo Itálie zklamali důvěru investorů. zlato_cihla_desk

Zlato na konci pondělního obchodování v New Yorku vystoupilo až na 1,517.50 dolarů za unci a tím překonalo dosavadní maximum dosažené před 2 týdny. To je vůbec nejvíce od 11. května.

Zlato dokonce vzrostlo i navzdory komoditám, které se dostali pod velký tlak dolaru, čímž posílilo vůči euru. Odolávání zlata signalizuje snahu chránit se před krizemi v Evropě.

Zlato po sestupu z minulých rekordů obnovilo růst pod vlivem prohlubujících se problémů okrajových zemí eura, které nutí investory uchylovat se do bezpečnějších aktiv. Jakožto nástroj krytí před inflací získalo zlato na atraktivitě.

Bart Melek z Bank Financial Group řekl , Zlatu se daří relativně dobře. Celá tato dluhová krize bude na nějaký čas pokračovat i nadále a předpokládám, že lidé budou o to víc investovat do zlata.

Cena zlata v eurech dosáhla rekordu 1,080.04 eur za unci.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.200.137.63

Holoubek koncern