Aktuální ceny: Cena zlata 1710.39 USD/oz   Cena stříbra 20.685 USD/oz   USD 25.030 Kč   EUR 24.490 Kč  
Nákup v  

Zlaté a stříbrné medaile Vancouver 2010 od České mincovny

29.1.2010
olympics_vancouver_2010Česká mincovna představila návrh pro nové zlaté a stříbrné pamětní medaile, které budou již brzy v prodeji. Medaile jsou tematicky věnovány sportovní události a která jiná sportovní událost budí v současnosti obrovský rozruch a zájem než zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010.

Česká mincovna představila návrh pro nové zlaté a stříbrné pamětní medaile, které budou již brzy v prodeji. Medaile jsou tematicky věnovány sportovní události a která jiná sportovní událost budí v současnosti obrovský rozruch a zájem než zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010.

Již v loni Česká mincovna zaujala svět numismatiky vydáním zlaté a stříbrné medaile věnované největší sportovní události v ČR roku 2009 MS v lyžování v Liberci. Medaile sklidily velký úspěch a tak lze předpokládat, že 21. zimní olympijské hry precizně vyraženy do 99,9% ryzího zlata a stříbra budou velmi vyhledávané.

Detail medaile naleznete zde.
vancouver_gold_2010

XXI. zimní olympijské hry 2010 se budou konat v únoru 2010 v kanadském Vancouveru. Po Montréalu a Calgary je Vancouver třetím kanadským olympijským městem. Zimní olympijské hry se tímto vrací do Kanady po dvaceti dvou letech od olympiády v Calgary a do Severní Ameriky po osmi letech od her v Salt Lake City. Kromě Vancouveru se jednotlivé sportoviště a ubytovací prostory nachází i v areálu Univerzity Britské Kolumbie, dále v údolí Callaghan Valley, ve městech West Vancouver a Richmond a ve středisku zimních sportů Whistler-Blackcomb ve městě Whistler.

Podle olympijské tradice přijal vancouverský starosta Sam Sullivan olympijskou vlajku na závěrečném slavnostním zakončení XX. zimních olympijských her v Turíně. Vlajka byla vztyčena v úterý 28. února 2006 před budovou vancouverské radnice, kde bude vlát až do slavnostního zahájení XXI. zimních olympijských her.

Detail medaile naleznete zde.
vancouver_silver_2010


Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.236.52.68

Holoubek koncern