Aktuální ceny: Cena zlata 1665.79 USD/oz   Cena stříbra 18.947 USD/oz   USD 24.970 Kč   EUR 24.500 Kč  
Nákup v  

Výroční mince První člověk na měsíci

15.6.2009
prvni clovek namesici Mincovna Pobjoy - Isle Of Man vydává pamětní minci ke 40 výročí přistání prvního člověka na Měsíci.Byl to klíčový moment v historii lidstva když 21.července 1969 Neil Armstrong a Edwin 'Buzz' Aldrin vystoupili z měsíčního modulu Apollo 11 a poprvé se dotkli měsíčního povrchu. Armstrong zvolal " Malý krok pro člověka, ale obrovský krok pro lidstvo".

Mincovna Pobjoy - Isle Of Man vydává minci ke 40 výročí přistání prvního člověka na měsíci. Byl to klíčový moment v historii lidstva když 21.července 1969 Neil Armstrong a Edwin 'Buzz' Aldrin vystoupili z měsíčního modulu Apollo 11 a poprvé se dotkli měsíčního povrchu. Armstrong zvolal " Malý krok pro člověka, ale obrovský krok pro lidstvo".

Po té co strávili 2 a půl hodiny na měsíci, astronauti po sobě zanechali několik věcí - Americkou vlajku, několik nástrojů, které používali, zlatou olivovou větývku symbolizující mír a silikonový disk obsahijící zprávy od prezidentů: Eisenhowera, Kennedyho, Johnsona, Nixona a 73 vůdců různých zemí z celého světa.
Mise naplnila očekávání presidenta Kennedyho tím, že astronauti dorazili na měsíc ještě před koncem šedesátých let a miliony lidí sledovali přistáni v televizi. Člověk od té doby přstál na měsíci několikrát, ale co se týče jiných planet, nebyl doposud úspěšný.

Dnes víme o vesmíru mnohem víc než před 40 lety a satelity a vesmírné lodi již poslali několik fotek z Marsu, Venuše a jiných planet, ale přstání na Měsíci je stále ten nejdůležitější moment ve vesmírné historii, jelikož člověk dokázal odlétnout a úspěšně přistát na Měsíci a procházet se na jeho povrchu.

Návrh na rubu mince zobrazuje Astronauta stojícího vedle americké vlajky spolu s názevem 40.výročí Prvního člověka na Měsíci. Líc zobrazuje Královnu Alžbětu II. navrhnutou Ianem Rank-Broadlym.
Dostupná v kvalitě Proof Fine 999.9 Zlato, Proof Sterling Stříbro a běžná kvalita Nikl. Mince byla velmi pečlivě 4x ražena.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 18.208.132.74

Holoubek koncern