Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

V Británii bylo nalezeno 10,000 Římských mincí

9.9.2009
shropshire_hillsJedno z největších nalezišt' Římských mincí v oblasti Shropshire, které byly skoro 1,700 let pod zemí, objevil nadšenec s metal detektorem. Tento poklad je zároveň jeho prvním úlovkem.

Jedno z největších nalezišt' Římských mincí v oblasti Shropshire, které byly skoro 1,700 let pod zemí, objevil nadšenec s metal detektorem. Tento poklad je zároveň jeho prvním úlovkem.

roman_coins

Sbírka více než 10,000 mincí, většina z nich uložena uvnitř nádoby byla objevena Nickem Daviesem z městečka Ford během prohledávání Shrewsbury okresu - jen měsíc po té co se hledání pokladu stalo jeho koníčkem.

Experty byl tento poklad označen za velmi důležitý, jelikož je to největší poklad Římských mincí nalezen v Británii tento rok. Datum těchto mincí se odhaduje na rok 320 - 340 našeho letopočtu, na pozdní dobu vlády Konstantina I..Mezi mincemi byly i výroční mince k založení Říma a Konstantinopolu. Váha mincí dohromady i s nádobou je okolo 35 kg. Z bezpečnostních důvodů se přesná lokace pokladu nikdy neuvádí.

Mince nyní poputují do Britského muzea na další zkoumání. Všechny mince jsou z bronzu a některé jsou postříbřené, jsou známy jako nummi a používali se kolem 4.století. Horní část nádoby byla již rozbita a zbylých zhruba 300 mincí bylo nalezeno okolo nádoby.

Je pravděpodobné, že poklad byl bohatství nějaké osoby či spolku, možná sloužil jako platba za sklizeň. Proč platba nebyla vybrána zůstává záhadou i po 1700 letech.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern