Aktuální ceny: Cena zlata 1663.59 USD/oz   Cena stříbra 18.886 USD/oz   USD 25.000 Kč   EUR 24.490 Kč  
Nákup v  

V Británii byla mince poprvé navržena dítětem

22.10.2009
Florence-Jackson and coinDevítiletá holčička Florence Jackson z Bristolu ve Velké Británii se stala vůbec prvním dítětem, které kdy spolupracovalo a navrhlo design anglické mince pro Anglickou Královskou mincovnu.

Devítiletá holčička Florence Jackson z Bristolu ve Velké Británii se stala vůbec prvním dítětem, které kdy spolupracovalo a navrhlo design anglické mince pro Anglickou Královskou  mincovnu.Florence-Jackson and coin

Florence  dostala jedinečnou příležitost když vyhrála televizní soutěž v populárním dětském pořadu CBBC Blue Peter o nejlepší design mince k oslavám Olympijských her v Londýně 2012. Soutěž se stala jednou z nejpopulárnějších a nejsledovanějších televizních dětských soutěží a Florence porazila na 17,000 soutěžících.

Florence řekla:"Byla jsem hrozně šťastná a zároveň překvapená, že jsem vyhrála. Nikdy před tím jsem se soutěže v Blue Peter neúčastnila, ale tentokrát jsem moc chtěla, protože miluju malování.Vybrala jsem skok vysoký, protože jsem ho viděla v televizi a líbilo se mi to. Bylo úžasný navštívit Královskou mincovnu a vidět jak se moje kresba mění v minci. Nemůžu se dočkat až ji uvidím v mé peněžence."

Florence navštívila mincovnu spolu s Olympijským vítězem Denise Lewisem a moderátorem Blue Petera Andy Akinwolerem. Její vítězný návrh bude vyobrazen na rubu 50 pence v roce 2010 na počest Olympijským a Paralympijským hrám.

2010-50-pence-coin

Denise Lewis řekl: "Její design je jednoduchý a efektivní a jsem moc rád, že mám tu čest ho vidět jako první. Florence si rozhodně výhru zasloužila a dokazuje tím jak se každý může stát důležitou součástí Olympijských her v Londýně 2012."

Florenčin design je prvním ze série 29 oficiálně licencovaných 50 pencí pro Olympijské hry v Londýně 2012 a vytvoří tím věčnou památku na nejvýznamnější sportovní událost Anglie této generace. Zbývajících 28 designů bude odhaleno v roce 2010 po jedné z největších soutěží pořádanou Královskou mincovnou.

Nedávno Královská mincovna oslavila 40 let od vydání první 50 pence. Florenčin design je pouze 17 návrhem od té doby a prvním návrhem vytvořený dítětem během 1100 let historie Královské mincovny.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.192.26.60

Holoubek koncern