Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

UBS zvyšuje předpověď - Zlato: $1850, Stříbro: $37

14.9.2012
gold_bars_platinum_bars BERN: Švýcarská investiční banka UBS zvýšila svou cenovou prognózu ohledně zlata a stříbra, z důvodu očekávání bezprostřední účetní bilance Federálního rezervního systému USA, jakožto klíčového faktoru.
argor_gold_500g_bar

BERN: Švýcarská investiční banka UBS zvýšila svou cenovou prognózu ohledně zlata a stříbra, z důvodu očekávání bezprostřední účetní bilance Federálního rezervního systému USA, jakožto klíčového faktoru.

Banka zvýšila svou měsíční předpověď pro zlato na 1.850 dolarů za trojskou unci z minulých $1,700/oz a tříměsíční předpověď na $1,850/oz ze $1,750/oz.

Podobně banka zvyšovala u stříbra, měsíční předpověď na $37/oz ze $32/oz a tříměsíční na $37/oz ze $35/oz.

LONDON: Zlato dosáhlo pozoruhodných proměn od té doby, co předseda amerického Federálního rezervního systému Ben Bernanke naznačil další podporu, aby zabránil zpomalování ekonomiky - což trh vidí, jako vůbec nejjasnější signál, že třetí kolo programu kvantitativního uvolňování Fedu je na cestě.

Poslední kolo, které přineslo neuspokojivé údaje o zaměstnanosti v USA naplnilo očekávání trhu a americký Fed se uchýlil k okamžitému tištění dolarů. 59 ekonomů dává 60% šanci tomu, že Fed oznámí QE3 (třetí kolo kvantitativního uvolňování) na setkání v polovině září.

Pokud je historie předzvěstí toho, co bude nadcházet, pak zlato a stříbro bude mířit prudce nahoru. Zlato vzrostlo o 70%, jakmile Fed koupil od prosince 2008 do června 2011, $2.3 bilionů dluhu v prvních dvou kolech kvantitativního uvolňování.

"V případě, že Fed oznamí QE3, vypadá dosažitelné, že by zlato mohlo dosáhnout na $1,800 v tomto roce a zacílit na $1,900 v roce příštím." řekl Sanupong Suthadtumakul, analityk podílových fondů z Phillip Securities (Thajsko).

silver_and_gold_argor_ingots


Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern