Aktuální ceny: Cena zlata 1665.02 USD/oz   Cena stříbra 18.919 USD/oz   USD 25.000 Kč   EUR 24.490 Kč  
Nákup v  

Stříbro se vynořuje ze stínu zlata

2.10.2012
silver_stocks LONDON: Lídři i opozdilci, kteří investují do akcií drahých kovů, investičního zlata a stříbra nebo gold a silver futures, museli natlačit ceny zlata a stříbra do značné míry jednoduše proto,...

LONDON: Lídři i opozdilci, kteří investují do akcií drahých kovů, investičního zlata a stříbra nebo gold a silver futures, museli natlačit ceny zlata a stříbra do značné míry jednoduše proto, že vidí drahé kovy jako ochranu proti inflaci a znehodnocování měny.

argor_kilo_stribro_100g_zlato_slitky

Centrální banky ve Spojených státech, Evropě a Japonsku nedávno oznámily nákup dluhopisů - což v podstatě znamená větší tištění peněz - aby pomohly skomírajícím ekonomikám.

Stříbro vypadá jako nové zlato - alespoň v krátkodobém horizontu.

Akcie drahých kovů nedávno ožily. Sprott Silver, jediný podílový fond v Kanadě, který investuje do stříbra a cenných papírů, dosáhl neuvěřitelných zisků až 35,6% během sedmi týdnů.

Fond si užil hezkých chvil při vzrůstající ceně stříbra v období srpna až září se ziskem téměř 25% a 10% u zlata. Velké pohyby se týkaly takových jmen jako jsou Silver Wheaton, Pan American Silver, Allied Nevada Gold, Coeur d'Alene Mines a First Majestic Silver.

"Viděli jsme, jak si hrají [akcie] tak trochu na honěnou, aby se dostaly tam, kde je třeba," říká Charles Oliver, který spravuje fond spolu s Ericem Sprottem ve Sprott Asset Management.

"Akcie stříbra se v krátkodobém horizontu vyčerpaly, ale jsou jinak od začátku roku nevýrazné a ceny investičního zlata a stříbra stále rostou", dodává Oliver, který taktéž řídí fond Sprott Gold and Precious Minerals.

Drahé kovy celkově posílily hlavně poté, co Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi představil záchranný plán, jak bojovat s dluhovou krizí eurozóny, a to nákupem až neomezeného množství dluhopisů v okrajových zemích.

gold_bars_coins_argor_lunar


Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.192.26.60

Holoubek koncern