Aktuální ceny: Cena zlata 1762.52 USD/oz   Cena stříbra 19.654 USD/oz   USD 24.170 Kč   EUR 24.540 Kč  
Nákup v  

Stříbrný poklad v Čechách

6.7.2008
Tiskové agentury přinesli zprávu o nálezu stříbrného pokladu. Vše se odehrálo v Soběslavi, kde tamní důchodce František Dedek svým objevem způsobil velký poprask a během chvíle se stal místním hrdinou. V úterý (1. 8. 2008) se povedl výjimečný nález. Na probíhající stavbě jezu celkem p.Dedek objevil 2,5 kg stříbrných mincí.

Tiskové agentury přinesli zprávu o nálezu stříbrného pokladu. Vše se odehrálo v Soběslavi, kde tamní důchodce František Dedek svým objevem způsobil velký poprask a během chvíle se stal místním hrdinou. V úterý (1. 8. 2008) se povedl výjimečný nález. Na probíhající stavbě jezu celkem p.Dedek objevil 2,5 kg stříbrných mincí. Šli jsme se podívat na Černovičák (Černovický potok - pozn. zlaťáky.cz), kde se staví jez. Najednou jsem se podíval na zem a tam jsem uviděl dva zelené plíšky. Když jsem je zdvihl a očistil, zjistil jsem, že jde o nějaké peníze. Tak jsem se ještě rozhlédl, jestli tu nebudou další a objevil jsem celé "hnízdo". Tak popsal p.Dedek celou situaci.

Povolaný archeolog potvrdil, že jde o velmi zajímavý a historicky cenný nález. Mince pocházejí ze 17. století. Archeolog se domnívá, že nález souvisí s dobou, kdy začala třicetiletá válka, a kdy lidé v celé Evropě ukrývali peníze na nejrůznější místa.

Archeologové si zatím nejsou jisti, jakou má poklad nominální hodnotu. Pro špatný stav jednotlivých kusů také nevědí, jakou měly peníze cenu v době, kdy se s nimi platilo. Jisté však je, že jde o velmi cenný a hodnotný historický nález.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.252.196

Holoubek koncern