Aktuální ceny: Cena zlata 1632.29 USD/oz   Cena stříbra 18.55 USD/oz   USD 25.470 Kč   EUR 24.560 Kč  
Nákup v  

Stříbrné mince Louis Braille budou doprodány 11. prosince

25.11.2009
louis_braillePodle webové stránky americké mincovny čas některých mincí a medailí se pro sběratele nemilosrdně krátí. Největší pozornost na sebe strhla bezpochyby stříbrná pamětní mince Louis Braille vydaná  na jaře 2009 ku příležitosti jeho 200.výročí narození jak ve kvalitě proof tak ve kvalitě standard v nákladu 400,000 kusů.

braille_2009_silver_coin proof Podle webové stránky americké mincovny čas některých mincí a medailí se pro sběratele nemilosrdně krátí. Největší pozornost na sebe strhla bezpochyby stříbrná pamětní mince Louis Braille vydaná  na jaře 2009 ku příležitosti jeho 200.výročí narození jak ve kvalitě proof tak ve kvalitě standard v nákladu 400,000 kusů.

K těmto Braille mincím byla přidána přirážka a její výtěžek byl věnován Národní Federaci slepých. I přes obrovskou popularitu těchto mincí je již vice než jisté, že prodej bude ukončen 11. prosince 2009.

  Louis Braille byl vynálezce takzvaného Braillova písma, systému psaní pro slepé.

Když mu bylo třináct, vynalezl systém vyražených (vystouplých) bodů. Inspirací mu byl starý systém kapitána Charlese Barbiera de la Serre. Ten navštívil školu a přinesl s sebou již nepoužívaný vojenský systém nočního psaní. Vojenský systém byl vytvořen pro vojáky, aby mohli přijímat rozkazy i za tmy. Byl založen na dvanácti bodech. Braille jej zdokonalil a nakonec použil bodů pouze šest.

Později Braille zdokonalil psaní přidáním znamének pro zápis matematických symbolů (Nemeth Braille) a hudby (Braille music code).

louis_braille_stribrna_mince_unc_2009


Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 100.25.42.211

Holoubek koncern