Aktuální ceny: Cena zlata 1643.15 USD/oz   Cena stříbra 18.574 USD/oz   USD 25.510 Kč   EUR 24.600 Kč  
Nákup v  

Stříbrné mince Eagle pro rok 2009 zrušeny

14.10.2009
liberty_eagleS neuvěřitelným oznámením přišla Americká mincovna ohledně výroby stříbrných mincí Eagle pro rok 2009 se značkou mincovny "W"( West Point ).Jejich zrušení jak v kvalitě proof tak standard je hořkým soustem zvláště pro sběratele, kteří sestavují svou sbírku již od roku 1896.

S neuvěřitelným oznámením přišla Americká mincovna ohledně výroby stříbrných mincí Eagle pro rok 2009 se značkou mincovny "W"( West Point ). Jejich zrušení jak v kvalitě proof tak standard je hořkým soustem zvláště pro sběratele, kteří sestavují svou sbírku již od roku 1896.

Ikdyž rozhodnutí Americké mincovny je velkým zklamáním, není zas tak velkým překvapením. Mince Eagel totiž prorazili za poslední rok rekord v prodeji a to na neuvěřitelných 21 milionů. Tak obrovská poptávka povede pravděpodobně i ke zrušení mincí Eagle ve zlatě jak v kvalitě proof tak standard.

svatba

Stříbrný Eagle 2008 byl dokonce v srpnu pozastaven kvůli stejné obrovské poptávce. Už se zpět na trh nevrátil a posléze v březnu Americká mincovna oficiálně pozastavila mince Eagle 2009 spolu s vyjádřením, že jakmile dostatečné inventáře stříbrných mincí budou zaplněny, aby mohly uspokojit poptávku trhu, výroba se opět rozjede. Ovšem tak se nestalo a sběratelé mají velké obavy ohledně produkce pro rok 2010, které provází podobné vyjádření jenž se už rok a půl nezměnilo.

Návrh na stříbrném Eaglu "Walking Liberty" od A.A. Weinmana byl poprvé představen v roce 1917 na stříbrném půl dolaru a je mnoha sběrateli považován za nejhezčí návrh, který kdy byl vyražen na minci.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.90.95

Holoubek koncern