Aktuální ceny: Cena zlata 1712.13 USD/oz   Cena stříbra 20.764 USD/oz   USD 24.990 Kč   EUR 24.480 Kč  
Nákup v  

Stříbrná pamětní mince Gustav Mahler 150. výročí narození 2010

21.7.2010
sada_zlatych_medaili_pamatna_mista_cr_2010 V prodeji je právě pamětní stříbrná dvousetkoruna, jejímž tématem je 150. výročí narození jednoho z nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů, Gustava Mahlera.
V prodeji je právě pamětní stříbrná dvousetkoruna, jejímž tématem je 150. výročí narození jednoho z nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů, Gustava Mahlera.

Gustav Mahler

Gustav_Mahler

Gustav Mahler (7. července 1860, Kaliště - 18. května 1911, Vídeň) byl hudební skladatel, narozený v židovské, německy hovořící rodině na Vysočině v obci na česko-moravském pomezí v tehdejším Rakouském císařství. Byl rovněž vynikajícím dirigentem. Mahler je společně se svým učitelem Antonem Brucknerem považován za největšího rakouského symfonika. Do jisté míry lze Mahlera považovat též za českého skladatele, jak vzhledem k místu narození, tak pro jeho inspiraci českou lidovou hudbou. Je tak někdy charakterizován i v odborné cizojazyčné literatuře s výjimkou německé.

Stříbrná mince Gustav Mahler Na lícní straně dvousetkoruny je na notovém papíře ztvárněn přepis části "Adagietto" z Mahlerovy 5. symfonie. Pod notovým papírem je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky "200 Kč" a značka České mincovny. Při levém okraji dvousetkoruny je název státu ?ČESKÁ REPUBLIKA?. Autorkou lícní strany mince je slečna Miroslava Česlová. Její iniciály tvořené písmeny ČM umístěnými nad sebou, jsou ztvárněny při pravém spodním okraji notového papíru. Na rubové straně dvousetkoruny se nachází portrét Gustava Mahlera. Na okraji límečku portrétu je podpis hudebního skladatele, který tvoří text GUSTAV MAHLER. Letopočty výročí 1860 2010 jsou umístěny přes límeček. Při spodním okraji dvousetkoruny pod letopočtem 1860 jsou umístěny iniciály autora rubové strany dvousetkoruny, MgA. Josefa Oplištila, které jsou tvořeny spojenými písmeny "OJ".Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.236.52.68

Holoubek koncern