Aktuální ceny: Cena zlata 1724.89 USD/oz   Cena stříbra 21.039 USD/oz   USD 24.470 Kč   EUR 24.510 Kč  
Nákup v  

Stříbrná mince Sté výročí Australského letectví pro rok 2010

20.11.2009
houdini_flightHarry Houdini je jméno, které se bude vždy spojovat s kouzly a jeho kaskadérskými kousky. Jen málokdo, ale ví, že Harry Houdini byl taktéž pilot v počátcích letectví a že byl prvním, který absolvoval nepřerušovaný let nad Austrálií.

Harry Houdini je jméno, které se bude vždy spojovat s kouzly a jeho kaskadérskými kousky. Jen málokdo, ale ví, že Harry Houdini byl taktéž pilot v počátcích letectví a že byl prvním, který absolvoval nepřerušovaný let nad Austrálií.

Houdini si koupil Francouské letadlo Voisin v roce 1909 a rychle se naučil umění letectví. V roce 1910 se objevil v Austrálii se svou show plnou kouzel a při té příležitosti dostal pozvánku od Australian Aerial League aby ukázal své schopnosti pilota a zároveň udělal Australskému letectví reklamu.

18 března stejného roku v Diggers Rest blízko Melbourne Houdini dokázal udržet letadlo ve vzduchu, ale pouze méně než minutu. Nevzdával se a vzlétl znovu tentokrát do výšky 3 metrů na necelých pět minut. Při posledním pokusu tento slavný kouzelník dokázal nepřerušovaně jako první letět nad Austrálií. Houdini řekl: Svět na mě může zapomenout jako na kouzelníka, ale nikdy na mě nezapomene jako na průkopníka v letectví.

2010-Australian-Centenary-of-Flight-Silver-Proof-Coin

Mince na počest slavného Houdiniho letu je ražena v kvalitě proof z 99,9% ryzího stříbra o průměru 40.60 mm a šířky 4 mm v nákladě pouze 7,500 kusů.

Líc mince zobrazuje portrét Královny Alžběty II. spolu s nápisy 'Queen Elizabeth,' 'Australia,' '1 Dollar' a '2010', které portrét obklopují.

Rub mince barevně zachycuje Houdiniho letadlo Voisin umístěné na typickém reklamačním plakátu té doby. Pod leteadlem je nápis 'Diggers Rest March 18th 1910 Australian Centenary of Flight.' Mince bude dodávána v prezentační krabičce spolu s ilustrovanou brožurou a certifikátem věrohodnosti.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.199.4

Holoubek koncern