Šmoulové dostali k padesátinám pamětní mince

17.11.2008
Modří skřítci s bílými čepičkami alias Šmoulové oslavili v říjnu 50. narozeniny.
Mince jsou provedeny ve stříbrné nebo barevné variantě, která potěší hlavně děti. Cena stříbrné mince je 695 korun. Barevná památka stojí 965 korun. Náklad každé mince je 25.000 kusů.

Mince jsou provedeny ve stříbrné nebo barevné variantě, která potěší hlavně děti. Cena stříbrné mince je 695 korun. Barevná památka stojí 965 korun. Náklad každé mince je 25.000 kusů. Průměr mincí, které váží 14 gramů, je tři centimetry. Pamětní mince ke šmoulím narozeninám obsahují 925/1000 stříbra a 75/1000 mědi.

Mince pocházejí z belgické mincovny, což není náhoda. Autorem Šmoulů je totiž již zesnulý bruselský rodák Pierre Culliford. Modré postavičky si brzy získaly popularitu a jejich příběhy se 23. října 1958 objevily v belgickém komiksovém časopisu Le Journal de Spirou.

Od roku 1981 mohly šmoulí dobrodružství sledovat americké děti v televizním seriálu. Čeští diváci se dočkali Šmoulů až v 90. letech.

Za půl století se Šmoulové stali celosvětovým hitem a jejich příběhy pronikly kromě komiksů a televize i do knihoven, na desky nebo do počítačových her. Postavičky, které si oblíbily miliony dětí, jsou skvělým obchodním artiklem. Dosud se prodalo na 25 milionů komiksových alb v 25 jazycích a roční příjmy ze "šmoulího byznysu" dosahují kolem pěti až 12 milionů dolarů.

www.ZLATAKY.cz

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.200.174.97

Holoubek koncern