Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

Skotové důvěřují více zlatu než akciím

5.12.2012
Lionrampant LONDON: Skotští investoři raději volí zlato a další významné komodity před akciemi, kvůli obavám ze zpomalování britské ekonomiky, tvrdí Bank of Scotland Private Banking...
zlata_inv_mince_dragon

LONDON: Skotští investoři raději volí zlato a další významné komodity před akciemi, kvůli obavám ze zpomalování britské ekonomiky, tvrdí Bank of Scotland Private Banking.

Průzkum ukazuje, že více než polovina dotázaných ve Skotsku vidí mizivé naděje na hospodářské oživení, pokud jde o investování svých peněz.

Celkově ve Velké Británii jsou investoři pesimističtí ohledně akcií, jen 15 procent Skotů vyjadřuje důvěru v domácí akcie a podíly.

"Investoři na severu vnímají komodity mnohem více jako investiční odvětví s největší pravděpodobností návratu", vyplývá z nejnovějšího investičního výzkumu banky.

Pětina investorů ve Skotsku má v plánu investovat do akcií v průběhu příštích šesti měsíců a 14 procent tvrdí, že zvýšili expozice svých akciových trhů od března tohoto roku.

Willie Raeburn, vedoucí regionu v Bank of Scotland Private Banking, řekl: "Mnoho investorů se stále obává ekonomické situace Spojeného království".

"Tři po sobě jdoucí čtvrtletí negativního ekonomického růstu zcela jistě znejistilo investory a tak se ohlíží k tradičním jistotám jako jsou komodity. Skotsko navíc zaostává za zbytkem Spojeného království v oblasti zaměstnanosti a maloobchodních tržeb."

silver_and_gold_argor_1kg_100g


Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern