Aktuální ceny: Cena zlata 1644.4 USD/oz   Cena stříbra 18.595 USD/oz   USD 25.450 Kč   EUR 24.600 Kč  
Nákup v  

Ruské vzdušné síly na pamětní minci

6.5.2009

Centrální banka Ruska vydala kolekci třech mincí s motivem vzdušných sil Ruska. Rusko je patřičně hrdé na svoji vojenskou moc. Každým rokem se tak v emisním plánu objevují mince s vojenskou tematikou.

Centrální banka Ruska vydala kolekci třech mincí s motivem vzdušných sil Ruska. Rusko je patřičně hrdé na svoji vojenskou moc. Každým rokem se tak v emisním plánu objevují mince s vojenskou tematikou.

Mince jsou vydávány v neobvykle nízkém nákladu 5.000 ks pro každou minci. Uvážíme-li velikost ruského trhu a zájem světových sběratelů, jeví se jako naprosto nedostatečný. Mince se tak téměř posouvá do kategorie výjimečného uměleckého díla. Škoda, že Česká národní banka jde opačným směrem.

Líc mincí je pro všechny tři ražby stejný. Zobrazuje znak Centrální banky Ruska - dvouhlavého orla s křídly směřujícími dolu, pod kterým je půlkruhový nápis (BANKA RUSKA). Vše je umístěno v centrální části mince, která je oddělena tečkami od nápisů při okraji mince (JEDEN RUBL) a rok vydání "2009", které od sebe dělí označením materiálu mince, její ryzosti, hmotnosti a značky mincovny.

Rub první mince ukazuje znak Vzdušných sil armády Ruské federace a nápis u hrany v horní části mince (VZDUŠNÉ SÍLY).

Rub druhé mince zachycuje let moderního tryskového letadla a nápis u hrany v horní části mince (VZDUŠNÉ SÍLY).

Rub třetí mince zobrazuje let historického letadla "Iliya Muromets" a nápis u hrany v horní části mince (VZDUŠNÉ SÍLY).

Technická specifikace je pro všechny tři mince stejná:
Nominál: 1 RUBL
Materiál: 925/1000 Ag
Hmotnost: 7,78 g
Průměr: 25,0 mm
Provedení: proof
Náklad: 5.000 ks pro každý druh
Emise: 4. květen 2009Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.90.95

Holoubek koncern