Aktuální ceny: Cena zlata 1665.02 USD/oz   Cena stříbra 18.919 USD/oz   USD 25.000 Kč   EUR 24.490 Kč  
Nákup v  

Představen návrh stříbrné mince  Boy Scouts of America 2010

28.12.2009
scoutAmerická mincovna představila design pro stříbrnou minci roku 2010 Boy Scouts of America. Stříbrná pamětní jednodolarová mince bude vydána k 100. výročí na počest všem skautům Ameriky.

Americká mincovna představila design pro stříbrnou minci roku 2010 Boy Scouts of America. Stříbrná pamětní jednodolarová mince bude vydána k 100. výročí na počest všem skautům Ameriky.

Ministr financí Timothy F. Geithner schválil tento design 16. září 2009. Návrh lícní strany mince autorky  Donna Weaver z institutu United States Mint Artistic Infusion Program Master zobrazuje tří mladé skauty - chlapce, mladého muže a ženu jak hrdě salutují. Mladá skautka symbolizuje jak se organizace vyvíjela během minulého století a jak dokázala začlenit mezi sebe nejen spoustu mladých chlapců, ale i mladých dívek. Nápisy na líci zní CONTINUING THE JOURNEY ( Pokračujeme v cestě ), 1910, 2010, IN GOD WE TRUST ( V Boha věříme ) a LIBERTY ( Svoboda ).

2010-Boy-Scouts-of-America-Centennial-Commemorative-Coin-Design

Design rubové strany mince byl zhotoven rytcem americké mincovny Jim Licaretzem a zobrazuje emblém amerických skautů. Nápisy kolem designu zní UNITED STATES OF AMERICA, BOY SCOUTS OF AMERICA, BE PREPARED ( Bud' připraven ), E PLURIBUS UNUM a ONE DOLLAR.

Americká mincovna bude razit tyto mince jak ve kvalitě proof tak ve kvalitě standard z 90% ryzího stříbra. Náklad bude limitován na 350,000 kusů a výtěžek z daňových přirážek poputuje k National Boy Scouts of America Foundation, která tvoří fondy pro místní úřady a problémové lokace týkající se skautingu.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.192.26.60

Holoubek koncern