Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

Poptávka po zlatě v Číně nadále stoupá

21.6.2013
rok_draka_cina_perth_mince PEKING: Přísnější "anti-zlaté" opatření Indie velmi pravděpodobně pomůže letos Číně stát se největším světovým spotřebitelem zlata, tvrdí CGA. Celková poptávka v letošním roce ...

PEKING: Přísnější "anti-zlaté" opatření Indie velmi pravděpodobně pomůže letos Číně stát se největším světovým spotřebitelem zlata, tvrdí CGA (China Gold Association).argor_250g_zlata_cihla

Podle CGA jsou letos podmínky pro Čínu příznivé, protože Čína udělala investování jednodušší tím, že nastartovala tento měsíc své první dva domácí produkty obchodované na burze podpořené drahým kovem, zatímco Indická vláda se snaží odradit lidi od nákupu zlata zavedením daně z importu.

CGA vidí letos čínskou poptávku po zlatě nadále stoupat také z toho důvodu, že lidé jsou stále bohatší a investiční možnosti jsou omezené. V dubnu byla Čína svědkem horečných nákupů a spotřeba během tohoto období dosáhla asi 137 metrických tun.

"Spotřeba za první čtyři měsíce skočila o více než 36% na 456,2 tun a celková poptávka v letošním roce pravděpodobně dosáhne na rozmezí od 900 do 1000 tun", uvádí CGA.

Čínská domácí spotřeba byla v loňském roce 776,1 tun ve srovnání s Indií, kde spotřeba dosáhla 864,2 tun.

"V Číně je na hlavu o něco více než 5 g zlata, v porovnání s průměrem 20g ve vyspělých zemích, což znamená obrovský potenciál, pokud ekonomika poroste", dodává CGA.

rok_hada_2013_perth_zlate_mince


Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern