Aktuální ceny: Cena zlata 1774.3 USD/oz   Cena stříbra 19.828 USD/oz   USD 23.995 Kč   EUR 24.490 Kč  
Nákup v  

Poptávka investorů po zlatě zůstává silná

25.1.2013
ryzost_zlata_slitek LONDON: "Je velmi pravděpodobné, že chuť investorů po zlatě zůstane silná i v letošním roce s ohledem na budoucí stimulační opatření a současné dluhové obavy v Evropě a v USA",...

LONDON: "Je velmi pravděpodobné, že chuť investorů po zlatě zůstane silná i v letošním roce s ohledem na budoucí stimulační opatření a současné dluhové obavy v Evropě a v USA", tvrdí mezinárodní komoditní makléř Velké Británie Sucden.

gold_bars_coins_investicni_mince_slitky

"Zatímco zlepšujicí se makroekonomický pohled snižuje pravděpodobnost dalších "zlatých-pozitiv" měnového stimulu, dluhové obavy v EU a USA byly spíše odložené než vyřešené - cítíme, že je stále ještě prostor pro kvantitativní uvolňování a stimulační růst," uvedli analytici Sucden ve zprávě, s odkazem na nedávné akce kvantitativního uvolňování centrálních bank.

"Obavy z dluhů a ekonomického růstu, obavy z inflace v Indii a deflace v Japonsku pravděpodobně poskytnout další podporu cen zlata", dodává Sucden.

"Čína a Indie pravděpodobně zažije silný růst v letošním roce, protože ekonomické podmínky v obou zemích se zlepšují. Problém je ale v pokračujícím úsilí indické centrální banky snížit svou obchodní nerovnováhu, která se připisuje především dovozu zlata", tvrdí analytici.

Pokud jde o dodávky, Sucden dodává, že současné objemy zlata z recyklovaných šperků budou pravděpodobně pokračovat, ale taktéž poznamenal, že primární dodávky mimo Čínu zůstávají minimální.

Zatímco Čína nadále hlásí silný ekonomický růst, "žádná z jejích dodávek nevstoupila do globálního dodavatelského toku," řekli analytici.

Tržní analytici v London Bullion Market Association nedávno předpovídali průměrnou cenu zlata na 1.766 dolarů za unci. Z nich 77% dotázaných očekává v tomto roce průlom nad 2.000 dolarů za unci.

kangaroo_1oz_zlata_mince


Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 35.168.110.128

Holoubek koncern