Aktuální ceny: Cena zlata 1725.38 USD/oz   Cena stříbra 21.031 USD/oz   USD 24.470 Kč   EUR 24.510 Kč  
Nákup v  

Pamětní mince Steve Irwin od Australské mincovny

23.11.2009
steve_irwinAustralská královská mincovna vydává pamětní minci Steve Irwin, která zapadá do série Inspirational Australians. Série je věnována osobnostem, které se zapsali svými jedinečnými činy do paměti nejen australské společnosti.

Australská královská mincovna vydává pamětní minci Steve Irwin, která zapadá do série Inspirational Australians. Série je věnována osobnostem, které se zapsali svými jedinečnými činy do paměti nejen australské společnosti. Steve Irwin je oceněn tímto vydáním jako druhý v této sérii.

Mince byla poprvé oficiálně představena v Australské zoo Graham Smithem, ředitelem královské mincovny, Terri Irwinem a Sanchez the Alligator. Slavnost byla pořádána na Steve Irwin Day 15. listopadu 2009. Mince byla ražena v nominální hodnotě $1 z bronzu o váze 9g, průměru 25mm a znázorňuje portrét Steve Irwina obklopen divokou přírodou navržen Caitlin Goodallovou.

steve-irwin-coin

Stephen Robert "Steve" Irwin

(22. února 1962 Essendon, Victoria - 4. září 2006 pobřeží u Port Douglas) byl australský autor dokumentárních filmů. Proslavil se zejména televizním seriálem The Crocodile Hunter.

Stephen Robert Irwin, přezdívaný "The Crocodile Hunter" (Lovec krokodýlů), byl australský přírodovědec a televizní osobnost. Nejvíce proslulý televizním pořadem ze života zvěře, The Crocodile Hunter, ve kterém vystupovala také jeho žena Terri Irwin. Spolu s ní také vlastnil a staral se o australské zoo v Beerwah v Queenslandu, které založili jeho rodiče.

V roce 1992 se Irwin oženil s Terri Raines (původem z Eugene v Oregonu) mají spolu dvě děti: dceru, Bindi Sue Irwin (nar. 24. července 1998) a syna, Roberta Clarence "Boba" Irwina (nar. 1. prosince 2003. Steve Irwin zemřel 4. září 2006 na následky bodnutí rejnokem do srdce při podvodním natáčení svého nového dokumentárního pořadu.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.199.4

Holoubek koncern