Aktuální ceny: Cena zlata 1663.82 USD/oz   Cena stříbra 18.894 USD/oz   USD 25.000 Kč   EUR 24.490 Kč  
Nákup v  

Ostrovy Fidži vydávají první lunární minci s perletí - Rok Draka

19.3.2012
rok_draka_stribrna_mince_s_perleti_2012_proof Po obrovském úspěchu stříbrné mince s perletí Titanic vydávají Ostrovy Fidži další a celosvětově první lunární stříbrnou minci s perletí v ryzosti nejčistšího stříbra 999/1000 o váze 155.5g (5 Oz).
rok_draka_stribrna_mince_s_perleti_2012_proof

Po obrovském úspěchu stříbrné mince s perletí Titanic vydávají Ostrovy Fidži další a celosvětově první lunární stříbrnou minci s perletí raženou mincovnou Fidži v roce 2012 v ryzosti nejčistšího stříbra 999/1000 o váze 155.5g (5 Oz). Vnitřní zlatavě kolorované perleťové okruží (symbolizující východ slunce) na rubu mince zobrazuje klasický motiv čínského draka - symbol čínského císaře. Nápis na vnějším okruží je "YEAR OF THE DRAGON" a je zde uvedena i nominální hodnota mince. Líc zobrazuje tradiční portrét královny Elizabeth II. od Ian-Rank Broadleyho a nápisy "ELIZABETH II", "FIJI" a rok vydání.

Mince je vložena do originální prezentační desky z broušeného skla a dodávána v luxusní dárkové etui spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti ve velmi limitovaném nákladě pouze 888 ks pro celý svět!

Čínský kalendář

Čínský kalendář je jedním z nejstarších datovacích systémů. Čínský kalendář je dosud používán v obou čínských státech, Koreji a Vietnamu. V současné době je v těchto zemích používán společně s Gregoriánským kalendářem, který je nazýván západním, nebo jangovým kalendářem. Tradiční čínský kalendář je nazýván zemědělský kalendář, nebo také jinový kalendář.

Podle staré legendy vytvořil čínský kalendář Žlutý císař Huang Di, který vládl Číně v letech 2698 - 2599 před počátkem křesťanského letopočtu. Podle jedné verze započal čínský kalendář rokem 2637, podle druhého o jeden cyklus dříve, tedy v roce 2697, kdy byl Žlutý císař ještě dítě.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 44.192.26.60

Holoubek koncern