Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

Nekupte ho, když je tak levné

13.8.2013
tydenik_euro_obal PRAHA: Obchodní ředitel Jan Žák z naší společnosti Zlaťáky.cz poskytl včera, 12.8.2013, týdeníku euro zajímavé vyjádření o současné situaci na trhu se zlatem. Trh s investičním zlatem se v Česku ...

PRAHA: Obchodní ředitel Jan Žák z naší společnosti Zlaťáky.cz poskytl včera, 12.8.2013, týdeníku euro zajímavé vyjádření o současné situaci na trhu se zlatem.

Češi už drží investiční zlato v hodnotě okolo deseti miliard korun. Letošní pokles cen nastartoval další zlatou horečku.Jan_Zak_Obchodni_reditel_spolecnosti_Zlataky_cz

Bez ohledu na cenu zajímá zlato stále více Čechů. Zatímco v zahraničí se investoři během roku žlutého kovu vesměs zbavovali, tuzemští prodejci hlásí za letošní rok rekordní prodeje. A to i přesto, že od začátku roku do konce července ztratila unce zlata jedenadvacet procent své dolarové hodnoty. Druhé letošní čtvrtletí bylo dokonce pro zlato nejhorší od doby, kdy s ním dolar přestal být svázán. Zlatý standard přitom přestal platit před více než čtyřiceti lety. Za vyšším zájmem českého trhu stojí přebytek hotovosti mezi stále opatrnějšími investory, ale také pokles akciového trhu.

Trh s investičním zlatem se v Česku za poslední dva roky rozšířil, byznys zajímá stále více firem a vyrostli další úspěšní prodejci. "Odhaduji, že budeme atakovat hranici 500 milionů korun," říká k letošním "zlatým" tržbám Jan Žák, jednatel společnosti Zlaťáky.cz, která na českém trhu působí osm let. Ještě v roce 2010 dosahovaly její tržby "jen" 30 milionů korun, o rok později už to bylo okolo dvou set. "Průměrná útrata zákazníka se velmi liší od předešlých období. Je výrazně vyšší. V roce 2011 a částečně v roce 2012 jsme byli svědky přílivu spíše začínajících investorů, kteří nakupovali především na základě rostoucí ceny, a celkově pozitivnímu sentimentu tohoto trhu. V letošním roce jsou klienti spíše z řad zkušenějších investorů, kteří se snaží doředit portfolia atraktivní cenou," tvrdí Žák. Jeho společnost letos od ledna do června hlásí nárůst prodejů o 107 procent.

Jan Žák, na rozdíl od některých analytiků, k nákupu drahého kovu láká. "V tomto roce budeme svědky dalšího významného určení ceny. Přestože někteří analytici prognózují další propad ceny zlata, já jsem optimističtější a spíše se přikláním ke skupině, která předpokládá růstový potenciál," vysvětluje. "Myslím, že budeme ještě letos svědky dalšího zklamání nad výsledky ekonomik eurozóny, a to především Itálie či Španělska. V případě dalších negativních zpráv může přijít velmi prudký nárůst ceny," dodává Žák.

Zdroj: týdeník euro, Autor: Petra Pelantová
Číst celý článek zde: Nekupte ho, když je tak levnéOvěřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern