Aktuální ceny: Cena zlata 1646.68 USD/oz   Cena stříbra 18.607 USD/oz   USD 25.420 Kč   EUR 24.570 Kč  
Nákup v  

Největší sbírka mincí nalezena na Judských kopcích v Izraeli

18.9.2009
Judean_HillsVůbec největší sbírka mincí nalezena na Judských kopcích v Izraeli při vědeckých vykopávkách z období Bar-Kokhba vzpoury Židů proti Římanům, byla objevena v jeskyni badateli z hebrejské univerzity Jeruzaléma a Bar-llanské univerzity.

Vůbec největší sbírka mincí nalezena na Judských kopcích v Izraeli při vědeckých vykopávkách z období Bar-Kokhba vzpoury Židů proti Římanům, byla objevena v jeskyni badateli z hebrejské univerzity Jeruzaléma a Bar-llanské univerzity.

Mince byly objeveny ve třech kopkách hluboko v jeskyni v přírodní rezervaci Judských kopců. Poklad se skládal ze zlatých, stříbrných a bronzových mincí včetně různých nádob a zbraní.

Většina objevených mincí byla ve výborném stavu a přeražena jako rebelantské mince na povrchu Římských mincí. Nová ražba zobrazuje židovské motivy a nápisy ( fasáda z chrámu v Jeruzalémě a slogan " Za Svobodu Jeruzaléma" ). Další zlaté, stříbrné a bronzové mince jsou původní Římské mince z tohoto období raženy někde v Římské říši nebo v Izraeli.

judean_hills_coins

Kolem 120 mincí bylo objeveno ve skryté části jeskyně. Dostat se k mincím bylo možné pouze skrze úzký otvor objevený Dr.Gideonem Mannem před mnoha lety což bylo velmi složité a nebezpečné. Otvor vedl k malé komoře, která se dále rozšiřovala v halu ve které se kdysi ukrývaly Židovští bojovníci Bar-Kokhby.

Mince Bar-Kokhba v takové kvalitě a kvantitě nebyly nikdy předtím objeveny na jedné lokalitě Izraele, ačkoli různí "lovci" pokladů nalezli a prodali velké množství mincí z této doby. Pravě drancování a vykrádání jeskyní pro mince z Judských kopců bylo velkým tématem minulého desetiletí.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.90.95

Holoubek koncern