Aktuální ceny: Cena zlata 1646.71 USD/oz   Cena stříbra 18.616 USD/oz   USD 25.400 Kč   EUR 24.560 Kč  
Nákup v  

Návrhy pro stříbrné mince 2010 Američtí veteráni

4.9.2009
disabled_veterans logoStříbrné mince budou raženy příští rok na počest a památku zmrzačeným veteránům, kteří se obrovsky obětovali ve snaze bránit principy Americké demokracie. Návrhy pamětních stříbrných dolarů si bylo možné prohlédnout přes víkend při ceremonii Disabled American Veterans (DAV) 2009 v National Convention v Denveru.

Stříbrné mince budou raženy příští rok na počest a památku zmrzačeným veteránům, kteří se obrovsky obětovali ve snaze bránit principy Americké demokracie.

Návrhy pamětních stříbrných dolarů si bylo možné prohlédnout přes víkend při ceremonii Disabled American Veterans (DAV) 2009 v National Convention v Denveru.

Líc mince zobrazuje nohy a boty tří zmrzačených veteránů. Nápis v horní části mince THEY STOOD UP FOR US ( Postavili se za nás ) vzdává poctu všem odvážným veteránům,kteří bojovali za svobodu. Dalšími nápisy jsou IN GOD WE TRUST ( V Boha věříme ), 2010 a LIBERTY ( Svoboda ).

Rub mince zobrazuje květinu/ nezapomeň ne mě / uprostřed věnce obtaženým stuhou, která drží pohromadě větve dubu. Větve dubu symbolizují sílu a květina / nezapomeň ne mě / je symbolem vzpomínky na ty kteří obětovali svou krev a zdraví pro svou zemi. Nápisy zní Take This Moment to Honor Our Disabled Defenders of Freedom ( Věnuj tuto chvíli na počest našim zmrzačeným ochráncům svobody ), UNITED STATES OF AMERICA, E PLURIBUS UNUM ( Jeden z mnoha ) a ONE DOLLAR.

2010_american_veterans_coin_designs

Každá mince váží 26.73 gramů o průměru 4.32 cm, obsahuje 90 procent stříbra a 10 procent mědi a je ražena US mincovnou ve West Pointu označena velkým "W".

Ministr financí Timothy F. Geithner odsouhlasil návrh mince na 30 červenec 2009. Byl autorizován kongresem pod záštitou American Veterans Disabled for Life Commemorative Coin Act veřejného zákona 110-277. Zákon byl zapsán někdejším Presidentem Bushem 17 července 2008. Peníze vybrané z prodeje těchto mincí v roce 2010 budou věnovány pro Disabled Veterans' LIFE Memorial Foundation.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.238.90.95

Holoubek koncern