Aktuální ceny: Cena zlata 1775.34 USD/oz   Cena stříbra 19.895 USD/oz   USD 23.995 Kč   EUR 24.490 Kč  
Nákup v  

Návrhy nových prezidentských dolarů pro rok 2010 představeny

17.12.2009
millard_fillmoreAmerická mincovna představila nové návrhy prezidentských dolarů pro rok 2010. Mince jsou věnovány na počest těmto prezidentům Millard Fillmore, Franklin Pierce, James Buchanan a Abraham Lincoln.

presidential_dollar Americká mincovna představila nové návrhy prezidentských dolarů pro rok 2010. Mince jsou věnovány na počest těmto prezidentům Millard Fillmore, Franklin Pierce, James Buchanan a Abraham Lincoln.

Série čtyř prezidentských dolarů zhotovena na počest prezidentů USA je vydávána každý rok postupně od roku 2007 zobrazující portréty bývalých prezidentů na své lícní straně  a sochu svobody na straně rubové.

Nápisy na lícní straně mince znázorňují jméno prezidenta, kolikátým v pořadí byl, jak dlouho zastával tento úřad a moto  "In God We Trust" ( V Boha věříme ). Nápisy na rubové straně jsou "United States of America" a nominální hodnota "$1". Mince má taktéž nápisy na své hraně, datum vydání, značku mincovny a moto "E Pluribus Unum" ( Jeden z mnoha ).

Nové návrhy prezidentských dolarů 2010 byly navrženy těmito autory a rytci Don Everhart, Phebe Hemphill, Susan Gamble, Charles Vickers. Mince budou vydány do oběhu ve stejných intervalech během roku 2010.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 35.168.110.128

Holoubek koncern