Aktuální ceny: Cena zlata 1660.63 USD/oz   Cena stříbra 19.028 USD/oz   USD 25.130 Kč   EUR 24.580 Kč  
Nákup v  

"Momentální propad zlata zinscenoval FED"

17.4.2013
fed_logo_eagle WASHINGTON: Bývalý vysoký funkcionář US Treasury, dr. Paul Craig Roberts, tvrdí, že propad ceny zlata koncem minulého týdne byl celý zinscenovaný FEDem. Také varuje, že zásoby fyzického ...

WASHINGTON: Bývalý vysoký funkcionář US Treasury dr. Paul Craig Roberts, poskytl rozhovor Ericovi Kingovi, který vede blog King World News. Dr. Roberts tvrdí, že propad ceny zlata koncem minulého týdne byl celý zinscenovaný FEDem. Také varuje, že zásoby fyzického zlata se rapidně zmenšují. Uveřejňujeme část telefonického rozhovoru, který je zveřejněn zde na stránce - King World News.

Eric King: "Současný propad na cenách zlata a stříbra. Zlato spadlo o 75 dolarů, stříbro o 1,75 dolaru . Co si o tom myslíte? "

Dr. Roberts: "Toto je zinscenovaný propad ceny. Probíhá již od začátku dubna. Makléřské společnosti řekly svým klientům, že velké zajišťovací fondy a institucionální investoři jdou prodávat zlato a oni by je měly následovat a zajistit se tak. Potom, o pár dní později, oznámil Goldman Sachs, že budou následovat další prodeje. Tímto způsobem vystrašili investory a začali je odrazovat od držby zlata. Zjevně se zde podnikají zoufalé kroky."

"Od začátku jsem předpokládal, že jde o strach FEDu o dolar. Dolary jsou tištěné v obrovských množstvích a to v době, kdy ostatní země ho už jako světové platidlo opouštějí. Směnná hodnota dolaru je ohrožena a pokud by měna zkolabovala, FED by ztratil kontrolu nad úrokovými sazbami. Následně by se rozpadl obchod s dluhopisy, akciemi a taktéž s bankami, které jsou příliš velké na to, aby padly. Jde tedy o akt zoufalství, protože vnímání dolaru je nastaveno tak, že jde o jediné bezpečné místo, ne zlato ani stříbro a ani jiné měny. Navíc, na záchranu tohoto vnímání FED přesvědčil nebo přinutil Japonce, aby začaly znehodnocovat i svou měnu. Japonci tudíž nyní budou tisknout peníze tak jako FED. FED lobbuje za totéž i u ECB. Toto je typická protekcionistická politika dolaru."

"Vím, odkud pochází všechno to zlato na trhu, je to jen papír, papírové zlato. Jsou to prodeje papírových derivátových kontraktů bez reálného krytí kovem. Pokud by někdo požadoval za své kontrakty fyzickou dodávku odpovídajícího kovu, nikdo by nebyl schopen mu ji poskytnout. Nevím, kde se všechno to fyzické zlato nachází. Někteří říkají, že zásoby volného zlata, které jsou k dispozici, se prudce ztenčují."

Eric King: "Podívejme se do budoucnosti, co očekáváte, že se stane? Pokud zlato uniká ze západních centrálních bank na východ, staré přísloví říká: "kam směřuje zlato, tam směřuje moc".

Dr. Roberts: "Myslím si, že moc Západu je již minulostí. Pokud jsou služby a výroba přeneseny mimo vlastní zemi, ekonomiku země to oslabuje. Bez ohledu na zlato, ekonomika Spojených států byla vážně poškozena a nemyslím si, že se dá napravit. Současné útoky na zlato mají co do činění s dolarem, jde o snahu zachránit schopnost FEDu stanovovat úrokové sazby. To se však nedá zařídit, pokud dolar ztrácí hodnotu vůči zlatu, protože by to byl signál, že ztrácí hodnotu i vůči jiným měnám. Pokud by hodnota dolaru klesla, zdražil by se import. To by vedlo k inflaci na domácím trhu a nedala by se zajistit nulová, nebo dokonce záporná úroková sazba. Tím by FED ztratil kontrolu nad trhem, což je základem jeho politiky. Proto dělá vše, aby zničil vnímání zlata jako bezpečného přístavu. To je to, co nutí FED používat takové nezákonné praktiky a prodávat neomezené množství nekrytých zlatých papírových kontraktů za účelem manipulace s trhem. Kdyby se kdokoliv z nás podílel na podobných praktikách, šel by ihned do vězení. Tedy fakt, že se uchylují k těmto protiprávnostem, mi napovídá, že mají obrovské obavy o dolar."Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.65.220

Holoubek koncern